Դավիթ Տոնոյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու միջնորդություն է ներկայացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանյանին  անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու միջնորդություն է ներկայացվել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Տոնոյանի պաշտպան Սերգեյ Հովհաննիսյանը:
Պաշտպանի տեղեկացմամբ՝ անձնական երաշխավորությամբ Տոնոյանին ազատ արձակելու միջնորդություն են ներկայացրել ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Վիլեն Գաբրիելյանը, Քրիստինե Պողոսյանը և «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը:
Դավիթ Տոնոյանն անցնում է ռազմամթերքի մատակարարման գործընթացում չարաշահմանն առնչվող քրեական գործով: Տոնոյանը կալանավորվել է սեպտեմբերի 30-ին: Այս գործով մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն նաեւ Հայաստանին զենք մատակարարող ընկերության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը եւ Գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Ստեփան Գալստյանը:

Внесено ходатайство об освобождении экс-министра обороны Давида Тонояна под личное поручительство
Внесено ходатайство об освобождении бывшего министра обороны Армении Давида Тонояна под личное поручительство. Об этом в беседе с Арменпресс сказал адвокат Тонояна Сергей Ованнисян.
По словам адвоката, ходатайство об освобождении Тонояна под личное поручительство представили депутаты фракции «Гражданский договор» НС Вилен Габриелян, Кристине Погосян и лидер партии «Республика» Арам Саркисян.
Против Давида Тонояна возбуждено уголовное дело о злоупотреблениях при поставке боеприпасов. Тоноян был арестован 30 сентября. По этому делу также проходят глава поставляющей оружие в Армению компании Давид Галстян и заместитель начальника Генштаба Степан Галстян.