Իրանի արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարարը կայցելի Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարար Ռեզա Ֆաթեմի Ամինը մարտի 3-ին կայցելի Երևան՝ քննարկելու երկու երկրների միջև առևտրային հարաբերությունների ընդլայնման հարցը:  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է «Mehrnews»-ը:
Այս կապակցությամբ, իրանական գործարար պատվիրակությունը մեկնել է Հայաստան՝ մասնակցելու առևտրի և ներդրումային հնարավորությունների ներդրմանն ուղղված հանդիպմանը:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են սննդի, կահույքի, արդյունաբերական սարքավորումների արտադրության, առողջապահության ոլորտի ընկերությունները:

Iranian Minister of Industry, Mine, and Trade to visit Armenia
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS. Iranian Minister of Industry, Mine, and Trade Reza Fatemi Amin will depart for the Armenian capital of Yerevan on March 3 to discuss the expansion of trade relations between the two countries, Mehr news agency reported.
In this regard, an Iranian business delegation consisting of companies in the fields of home appliances, clothing, medicine, aquaculture and fisheries, food industry, furniture, industrial machinery, and medical equipment left for Armenia to attend the meeting on trade and investment opportunities.