ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները քննարկել են եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՌԴ ԱԳՆ-ն հայտնում է, որ հեռախոսազրույցում կողմերը մտքեր են փոխանակել  տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ։ Անդրադարձ է կատարվել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, 2021 թվականի հունվարի 11-ին և նոյեմբերի 26-ին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների կողմից ստորագրված եռակողմ հայտարարությունների առանցքային դրույթների կատարման ընթացքին, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման խնդրին։
Երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարները հստակեցրել են «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակի հետագա աշխատանքները։

Russian, Azerbaijani FMs discuss the implementation of trilateral agreements
YEREVAN, 21 MARCH, ARMENPRESS. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov had a telephone conversation with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov. ARMENPRESS reports the Russian Foreign Ministry informs that during the telephone conversation the parties exchanged views on regional and international issues. Reference was made to the implementation of the key provisions of the trilateral statements signed by the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan on November 9, 2020, January 11, and November 26, 2021, as well as the issue of concluding a peace treaty between Azerbaijan and Armenia.
The Foreign Ministers of the two countries clarified the further work of the "3 + 3" regional consulting platform.