Վրաստանի խորհրդարանի նախագահն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով պաշտոնական երկօրյա այցով Հայաստանում է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Վրաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանի ուղեկցությամբ նրանք այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ԱԺ-ից:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը: Այնուհետեւ, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում նրանք ծանոթացել են 20-րդ դարի Եղեռնի մասին հավաստող վավերագրերին եւ փաստաթղթերին:

Georgia’s Speaker of Parliament visits Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial in Yerevan
YEREVAN, APRIL 5, ARMENPRESS. At the invitation of the Speaker of Parliament Alen Simonyan the delegation led by the Speaker of Parliament of Georgia Shalva Papuashvili is in Armenia. They visited Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the RA NA Vice President, the Head of Armenia-Georgia Friendship Group Ruben Rubinyan, the parliament’s press service said.
The members of the delegation laid a wreath and flowers at the eternal fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims. Afterwards, they got acquainted with the exhibits documenting the massacre of the 20th century in the Armenian Genocide Museum-Institute.