Հայ նկարչուհի Քրիստինա Օգանեզզի «Խաղաղության աղավնին» կցուցադրվի Գլենդելում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նկարչուհի Քրիստինա Օգանեզզի «Խաղաղության աղավնին» կտավը Burbank Art Association-ի աջակցությամբ կցուցադրվի Գլենդելում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ցուցադրությունը կտևի մինչև ապրիլի 29-ը՝  GEO պատկերասրահում։
«Շատ ուրախ եմ, որ այս բարդագույն ժամանակներում Burbank Art Association-ը ներկայացնում է խաղաղության կոչ արտահայտող իմ այս կտավը։ Նկարում պատկերված է աղավնի, կտավի գույները համապատասխանում են Ուկրաինայի դրոշի գույներին, իսկ աղավնու գլխավերևում Աստվածաշնչից տողեր են, որոնք մեզ հիշեցնում են նոր սկզբի և նոր կյանքի մասին: Հուսով եմ, որ տարածաշրջանում շուտով խաղաղություն կհաստատվի»,-նշում է Քրիստինա Օգանեզզը։
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ի Լոս Անջելես քաղաքում բացվեց Օգանեզզի աշխատանքների ցուցահանդեսը։ ԱՄՆ-ում պարբերաբար տարբեր պատկերասրահներում ներկայացվում են նկարչուհու գործերը՝ գրավելով մարդկանց ուշադրությունը։
Քրիստինա Օգանեզզը Հայաստանի նկարիչների միության պատվավոր, Լոնդոնի Visual Artists Association-ի, ԱՄՆ-ի Portrait Association-ի և Արվեստագետների միջազգային միության (Էստոնիա) անդամ է: Հայ արվեստագետը հանդես է եկել անհատական և խմբակային ցուցահանդեսներով Հայաստանում և երկրի սահմաններից դուրս: Նրա աշխատանքները զետեղված են անձնական, պետական և թանգարանային հավաքածուներում: Օգանեզզի գործերից կարելի է գտնել Երևանի պատմության թանգարանում: 2020 թվականին Օգանեզզը Շառլ Ազնավուրի դիմանկարի համար Միլանում (Իտալիա) արժանացել է Ֆրիդա Կալոյի անվան մրցանակի:

Картина «Голубь мира» армянской художницы Кристины Оганеззбудет выставлена в Глендейле
Картина «Голубь мира» художницы Кристины Оганезз будет показана в Глендейле —при поддержке Burbank Art Association.
Как сообщает Арменпресс, выставка продлится до 29 апреля в галерее GEO.
"Я очень рада, что в эти трудные времена Burbank Art Association представляет мою картину, выражающую призыв к миру. На картине изображен голубь, цвета полотна соответствуют цветам украинского флага, а над головой голубя— строки из Библии, которые напоминают нам о новом начале и новой жизни. Надеюсь, что в регионе скоро установится мир", - отмечает Кристина Оганезз.
Ранее в Лос-Анджелесе, США, открылась выставка работ Оганезз. В США регулярно в различных галереях представлены работы художницы, привлекающие внимание людей.
Кристина Оганезз является почетным членом Союза художников Армении, членом Лондонской ассоциации Visual Artists Association, Американской ассоциации Portrait Association и Международного союза художников (Эстония). Художница выступала с индивидуальными и групповыми выставками в Армении и за ее пределами. Ее работы размещены в личных, государственных и музейных коллекциях. В 2020 году Оганезз получила премию имени Фриды Кало в Милане (Италия) за портрет Шарля Азнавура.