Աշխաբադ է մեկնել ՀՀ վարչապետի խորհրդական Արտաշես Թումանյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ս.թ. ապրիլի 11-14-ը աշխատանքային այցով Աշխաբադ է ժամանել ՀՀ վարչապետի խորհրդական Արտաշես Թումանյանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այցի շրջանակներում Ա. Թումանյանը հանդիպումներ է ունեցել Թուրքմենստանի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Ռաշիդ Մերեդովի, նավթագազային ոլորտը համակարգող փոխվարչապետ, ՀՀ և Թուրքմենստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Շահըմ Աբդռահմանովի, արդյունաբերական և էներգետիկ համալիրների հարցերով փոխվարչապետ Չառըմըրատ Պուրչեկովի և  «Թուրքմենգազ» պետական կոնցեռնի նախագահ Բատըր Ամանովի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է երկկողմ և տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։

Советник премьер-министра Арташес Туманян выехал в Ашхабад
Советник премьер-министра Армении Арташес Туманян с 11 по 14 апреля с рабочим визитом находится в Ашхабаде.
Как передает «Арменпресс», в рамках визита А. Туманян встретился с вице-премьером Туркменистана, министром иностранных дел Рашидом Мередовым, вице-премьером, координирующим нефтегазовую сферу, сопредседателем межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Арменией и Туркменистаном Шахым Абдрахмановым, вице-премьером по промышленным и энергетическим комплексам Чарымыратом Пурчековым и председателем Государственного концерна «Туркменгаз» Батыром Амановым.
В ходе встреч был обсужден широкий круг вопросов, касающихся двустороннего и регионального экономического сотрудничества.