ՀՀ նախագահն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ապրիլի 15-ին ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էվանգելոս Տուռնակիսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, հանդիպմանն անդրադարձ է եղել երկու բարեկամ երկրների միջև բոլոր ուղղություններով փոխգործակցության զարգացման կարևորությանը, առկա օրակարգի ընդլայնմանն ու ապագային միտված նախաձեռնությունների իրականացմանը:
Մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաև՝ միջազգային արդի խնդիրների, մարտահրավերների շուրջ:

Ваагн Хачатурян принял посла Греции в Армении
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян 15 апреля принял чрезвычайного и полномочного посла Греческой Республики в Армении Эвангелоса Турнакиса.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате президента, на встрече был затронут вопрос развития сотрудничества между двумя дружественными странами по всем направлениям, расширения существующей повестки дня и реализации инициатив, нацеленных на будущее.
Состоялся обмен мнениями также вокруг региональных развитий, а также актуальных международных проблем и вызовов.