FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը մեկնարկել է Երևան - Թբիլիսի – Երևան երթուղով կանոնավոր ուղիղ չվերթները
FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը մեկնարկել է Երևան - Թբիլիսի – Երևան երթուղով
կանոնավոր ուղիղ չվերթները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը սույն թվականի մայիսի 1-ից մեկնարկել է Երևան - Թբիլիսի - Երևան երթուղով կանոնավոր ուղիղ չվերթները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ավիաընկերությունից, Երևան - Թբիլիսի - Երևան երթուղով չվերթները կիրականցվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Թբիլիսիի Շոթա Ռուսթավելիի անվան միջազգային օդանավակայան։
Թռիչքները  կիրականացվեն շաբաթական 4 չվերթ հաճախականությամբ՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին։ Հունիս ամսից նախատեսվում է ավելացնել չվերթների քանակը:
FLYONE ARMENIA-ի բոլոր տոմսերը և հավելյալ ծառայությունները հնարավոր է ձեռք բերել www.flyone.am կայքում:
FLYONE ARMENIA-ն առաջարկում է մատչելի թռիչքներ մի շարք ուղղություններով, ինչպիսիք են Մոսկվան, Փարիզը, Լիոնը, Ստամբուլը և Սոչին: Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 ընտանիքի ինքնաթիռներից։ Դրանք նախատեսված են 180 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին: Նաև` համաճարակի պայմաններում ինքնաթիռները հագեցված են HEPA օդային զտիչներով, որոնք ոչնչացնում են վիրուսների և բակտերիաների 99,97%-ը: FLYONE-ը (www.flyone.eu) գործարկվել է 2016 թ․Մոլդովայի Հանրապետությունում և այժմ ավիացիոն շուկայի առաջատարներից է:

Авиакомпания «FLYONE ARMENIA» начала регулярные прямые рейсы по маршруту Ереван- Тбилиси-Ереван
Авиакомпания «FLYONE ARMENIA» с 1 мая этого года запустила регулярные прямые рейсы Ереван-Тбилиси-Ереван.
Как сообщили «Арменпресс» в авиакомпании, рейс Ереван-Тбилиси-Ереван будет выполняться из международного аэропорта «Звартноц» в международный аэропорт Тбилиси имени Шота Руставели.
Рейсы будут выполняться 4 раза в неделю по понедельникам, средам, пятницам и воскресеньям. С июня планируется увеличить количество рейсов.
Билеты «FLYONE ARMENIA» и дополнительные услуги доступны на сайте www.flyone.am
«FLYONE ARMENIA» основана в 2021 году. 27 октября Комитет гражданской авиации РА выдал компании сертификат эксплуатанта воздушного судна. Компания получила двузначный код IATA 3F и трехзначный код ICAO FIE.
«FLYONE ARMENIA» предлагает доступные рейсы по ряду направлений, таких как Москва, Париж, Лион, Стамбул и Сочи. Флот авиакомпании состоит из самолетов семейства Airbus A320. Они рассчитаны на 180 мест, соответствуют всем стандартам Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и  безопасности EASA. В условиях пандемии самолеты оснащены воздушными фильтрами HEPA, которые убивают 99,97% вирусов и бактерий. FLYONE (www.flyone.eu) был запущен в 2016 году в Республике Молдова и в настоящее время является одним из лидеров авиационного рынка.
FLYONE получила сертификат IOSA, который является высшим стандартом безопасности операционного управления, в 2018, 2019и в 2020 годах․ FLYONE неоднократно попадала в ТОП-10 самых пунктуальных компаний категории EMEA (Европа, Ближний Восток, Африка).