FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը մեկնարկել է Երևան - Թբիլիսի – Երևան երթուղով կանոնավոր ուղիղ չվերթները
FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը մեկնարկել է Երևան - Թբիլիսի – Երևան երթուղով
կանոնավոր ուղիղ չվերթները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը սույն թվականի մայիսի 1-ից մեկնարկել է Երևան - Թբիլիսի - Երևան երթուղով կանոնավոր ուղիղ չվերթները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ավիաընկերությունից, Երևան - Թբիլիսի - Երևան երթուղով չվերթները կիրականցվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Թբիլիսիի Շոթա Ռուսթավելիի անվան միջազգային օդանավակայան։
Թռիչքները  կիրականացվեն շաբաթական 4 չվերթ հաճախականությամբ՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին։ Հունիս ամսից նախատեսվում է ավելացնել չվերթների քանակը:
FLYONE ARMENIA-ի բոլոր տոմսերը և հավելյալ ծառայությունները հնարավոր է ձեռք բերել www.flyone.am կայքում:
FLYONE ARMENIA-ն առաջարկում է մատչելի թռիչքներ մի շարք ուղղություններով, ինչպիսիք են Մոսկվան, Փարիզը, Լիոնը, Ստամբուլը և Սոչին: Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 ընտանիքի ինքնաթիռներից։ Դրանք նախատեսված են 180 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին: Նաև` համաճարակի պայմաններում ինքնաթիռները հագեցված են HEPA օդային զտիչներով, որոնք ոչնչացնում են վիրուսների և բակտերիաների 99,97%-ը: FLYONE-ը (www.flyone.eu) գործարկվել է 2016 թ․Մոլդովայի Հանրապետությունում և այժմ ավիացիոն շուկայի առաջատարներից է:

The flights will be operated from Yerevan’s Zvartnots International Airport to the Shota Rustaveli Tbilisi International Airport, 4 times a week – on Monday, Wednesday, Friday and Sunday. It is expected to increase the number of flights starting from June.
All the tickets and additional services can be purchased from the website www.flyone.am.
FLYONE Armenia (www.flyone.am) started its operations in 2021. On 27 October 2021, the Civil Aviation Authority of Armenia offered us the National Air Operator Certificate, assigning the IATA 3F code, which contains 2 characters and ICAO FIE code- 3 characters.
Airline offers affordable tickets to several destinations such as Moscow, Paris, Lion, Istanbul and Sochi.
The airline's fleet consists of Airbus A320 aircraft. Each aircraft has 180 seats and meets all International Air Transport Association (IATA) and EASA safety standards. Also, in pandemic conditions, the aircraft is equipped with HEPA air filters, which remove 99.97% of viruses and bacteria.
FLYONE (www.flyone.eu) was launched in 2016 on the Republic of Moldova market and is currently one of the leaders in the aviation market there. FLYONE has received IOSA certification, the highest safety standard in operational management. As well, it has been ranked multiple times in 2018, 2019 and 2020 in the TOP 10 "Most punctual company" according to the EMEA (Europe, Middle East and Africa) category.