Մեկնարկել է ԱԺ հերթական նիստը. ՈՒՂՒՂ
Պատգամավորները նախ կքննարկեն Հայաստանի Հանրապետության ընդերքի մասին օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին , «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագիծը, «Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Օրակարգում է նաև «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի ծավալուն փաթեթը:
Խորհրդարանը նաև երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկի կառավարության ներկայացրած և պատգամավորական օրենսդրական նախաձեռնություններ:

Началось очередное заседание Национального собрания Армении
Депутаты обсудят законопроект О внесении дополнения в Кодекс Республики Армения «О недрах», проекты законов О внесении дополнений в Закон Республики Армения «О массовой информации», О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения «О бюджетной системе Республики Армения» и пакет прилагаемых законов.
В повестке также объемный пакет проектов законов О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон «Судебный кодекс Республики Армения».
Парламент также во втором чтении обсудит инициативы, представленные правительством и депутатские законодательные инициативы.