ՀՀ փոխվարչապետն ընդունել է «BostonGene» և «Netcracker Technology» ընկերությունների նախագահ Էնդրյու Ֆայնբերգին
ՀՀ փոխվարչապետն ընդունել է «BostonGene» և «Netcracker Technology»
ընկերությունների նախագահ Էնդրյու Ֆայնբերգին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը հունիսի 21-ին ընդունել է «BostonGene» և «Netcracker Technology» ընկերությունների նախագահ Էնդրյու Ֆայնբերգին։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են փոխվարչապետի գրասենյակից, նշելով, որ «BostonGene» ընկերությունը, որի նպատակը նոր և անհատականացված բուժման մեթոդով քաղցկեղ ունեցող մարդկանց համար դրական արդյունք ապահովելն է, 2022թ-ի ապրիլից արդեն իսկ ներկայացված է Հայաստանում՝ 200-ից ավելի աշխատակիցներով, իսկ այժմ դիտարկվում է Հայաստանում «Netcracker Technology»-ի հետազոտության և զարգացման  կենտրոնի հիմնման հնարավորությունը։
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետին ներկայացվել է ընկերությունների ընդլայնման հեռանկարներն ու քննարկվել այդ ուղղությամբ Կառավարության հետ համագործակցության հնարավորությունները։ Անդրադարձ է կատարվել նաև «Netcracker Technology» ընկերության կենտրոնը Հայաստանում հիմնելու հարցում ՀՀ կառավարության հետ փոխգործակցության հեռանկարներին։
Այս հանդիպման պայմանավորվածությունը ձեռք էր բերվել հունիսի 8-ին՝ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի և Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումներով ընկերությունների շուրջ երկու տասնյակ ղեկավարների հետ հանդիպման շրջանակում։

Вице-премьер Матевосян принял президента компаний “BostonGene” и “Netcracker Technology” Эндрю Файнберга
Вице-премьер Матевосян принял президента компаний “BostonGene” и “Netcracker
Technology” Эндрю Файнберга
Вице-премьер Амбарцум Матевосян 21 июня принял президента компаний “BostonGene” и “Netcracker Technology” Эндрю Файнберга.
Отметим, что компания “BostonGene”, целью которой является обеспечение положительного результата для онкологических больных с помощью нового и персонализированного метода лечения, с апреля 2022 года уже представлена в Армении с более чем 200 сотрудниками, а сейчас рассматривается возможность создания научно-исследовательского центра компании “Netcracker Technology” в Армения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса Матевосяна, в ходе встречи вице-премьеру были представлены перспективы расширения компаний, были обсуждены возможности сотрудничества с правительством в этом направлении. Также были затронуты перспективы сотрудничества с правительством Республики Армения в создании в Армении центра компании “Netcracker Technology”.
Напомним, что договоренность об этой встрече была достигнута 8 июня в рамках встречи вице-премьера Амбарцума Матевосяна с около 20 руководителями компаний с иностранными инвестициями в Армении.