Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի անդամը դարձել է Ֆրանսիայի ակումբային առաջնության չեմպիոն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի բասկետբոլի ակումբային առաջնության եզրափակիչ շարքի վերջին խաղում «ԱՍՎԵԼ Լիոն»-ը մրցեց «Մոնակոյի» հետ և առավելության հասավ 84:82 հաշվով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հայաստանի հավաքականի խաղացող Քրիս Ջոնսը «ԱՍՎԵԼ Լիոն»-ի կազմում դարձավ Ֆրանսիայի չեմպիոն: Ջոնսը Մալթայում կմիանա Հայաստանի ազգային հավաքականին, որպեսզի մասնակցի փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությանը:
Հունիսի 29-ից սկսած Հայաստանի հավաքականն իր պատմության մեջ երկրորդ անգամ կմասնակցի փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությանը: Այն անցկացվում է Մալթայում: Հունիսի 29-ին կկայանան Ջիբրալթար-Հայաստան, հունիսի 30-ին` Հայաստան-Սան Մարինո հանդիպումները: Խմբային փուլից հետո հուլիսի 1-ից սկսած կմեկնարկեն քառորդ եզրափակիչի, կիսաեզրափակիչների և եզրափակիչի խաղերը:

Член сборной Армении по баскетболу стал чемпионом клубного чемпионата Франции
В последнем матче финальной серии чемпионата французского баскетбольного клуба Aswell Lion соревновался с Monaco и одержал победу со счетом 84:82.
Как передает Арменпресс, игрок сборной Армении Крис Джонс стал чемпионом Франции в составе Aswell Lion. Джонс присоединится к сборной Армении на Мальте, чтобы принять участие в чемпионате Европы малых стран.
С 29 июня сборная Армении во второй раз в своей истории примет участие в чемпионате Европы малых стран. Он проводится на Мальте. 29 июня состоятся встречи Гибралтар-Армения, 30 июня — Армения-Сан-Марино. После группового этапа с 1 июля начнутся четвертьфинальные, полуфинальные и финальные игры.