ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ու Ֆրանսիայի ԶՈւ նախարարի դիվանագիտական խորհրդականն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին և հնարավոր զարգացումներին
ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ու Ֆրանսիայի ԶՈւ նախարարի դիվանագիտական խորհրդականն
անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին և հնարավոր
զարգացումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հունիսի 29-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարարի դիվանագիտական խորհրդական Վենսան Բրակոնյեի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ԱԽ գրասենյակից, հանդիպմանը կողմերն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին և դրանց հնարավոր զարգացումներին, ինչի համատեքստում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման ուղղությամբ Հայաստանի մոտեցումները:

Секретарь СБ Армении и дипломатический советник министра ВС Франции обсудили вопросы региональной безопасности
Секретарь СБ Армении и дипломатический советник министра ВС Франции обсудили
вопросы региональной безопасности
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 29 июня встретился с дипломатическим советником министра Вооруженных сил Франции Винсентом Браконье.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате СБ, на встрече стороны коснулись вопросов региональной безопасности и возможные развитя, в контексте чего секретарь СБ Армен Григорян представил подходы Армении к обеспечению региональной безопасности.