Երևանում կանցկացվի «Սիմֆոնիկ Մանսուրյան» խորագիրը կրող բարեգործական համերգ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արամ Խաչատրյան համերգասրահում հուլիսի 23-ին՝ ժամը 19:00-ին, տեղի կունենա «Սիմֆոնիկ Մանսուրյան» խորագիրը կրող բարեգործական համերգ, որի ընթացքում կհնչի մեծանուն կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի գրած կինոերաժշտությունը՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբից տեղեկացնում են, որ համերգի ամբողջ հասույթը կուղղվի Հանրային հեռուստաընկերության բարեգործական նպատակներին:
Համերգի ծրագրում ներառված են «Մենք ենք, մեր սարերը», «Աշնան արև», «Գործուղում առողջարան», «Տերը», «Մեր մանկության տանգոն», «Մի կաթիլ մեղրը», «Լիրիկական երթ», «Ճերմակ անուրջներ», «Արևիկ», «Հին օրերի երգ», «Յոթ սարից այն կողմ», «Գիքոր», «Կտոր մը երկինք» ֆիլմերի և «Հացավան», «Անավարտ մենախոսություն», «Ջոն արքա» թատերական ներկայացումների երաժշտությունները:

В Ереване состоится благотворительный концерт «Симфонический Мансурян»
23 июля в 19:00 в концертном зале имени Арама Хачатряна состоится благотворительный концерт  «Симфонический Мансурян», во время которого в исполнении Государственного симфонического оркестра Армении прозвучит музыка к фильмам известного композитора Тиграна Мансуряна. Как передает «Арменпресс», Государственный симфонический оркестр Армении сообщает, что вся прибыль от концерта будет направлена на благотворительные цели Общественного телевидения.
В программу концерта включены мелодии из фильмов и спектаклей «Мы и наши горы», «Осеннее солнце», «По дороге в санаторий», «Хозяин», «Танго нашего детства», «Капля меда», «Лирический марш», «Белые грезы», «Аревик», «Песнь былых дней», «За семью горами», «Гикор», «Кусочек неба», «Ацаван», «Неоконченный монолог» и др.