ՌԴ Հարավային ռազմական շրջանի ստորաբաժանումների հրամանատարները մասնակցել են ուսումնական հավաքների
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ Հարավային ռազմական շրջանի (ՀՌՇ) Հայաստանում տեղակայված ռազմակայանում դաշտային հավաքներ են անցկացվել ստորաբաժանումների հրամանատարների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՌԴ Հարավային ռազմական շրջանի մամուլի ծառայությունից, հրամանատարական կազմի հետ հավաքները ներառել են ավելի քան տասնհինգ հրահանգչական-մեթոդական, գործնական, ցուցադրական և ստուգողական պարապմունքների, որոնք անցկացվել են մի քանի օրվա ընթացքում:
Զինծառայողներն իրենց իրավասության շրջանակներում ամրապնդել են տեսական գիտելիքները, ուսումնական կետերում ստուգել մասնագիտական հմտությունները՝ հրահանգիչների ղեկավարությամբ:
ՀՌՇ-ի զինծառայողները ստուգարքներ են հանձնել ընդհանուր պատրաստության առարկաներից՝ հրաձգությունից, մարտական մեքենաների վարումից, մարտավարությունից, ֆիզիկական, հասարակական-պետական և հատուկ պատրաստությունից:

Командиры подразделений ЮВО в Армении приняли участие в учебных сборах
На военной базе Южного военного округа (ЮВО) в Армении состоялись полевые сборы с командирами подразделений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Южного военного округа, сборы с командным составом включали в себя более пятнадцати инструкторско-методических, практических, показных и контрольных занятий, которые проводились в течение нескольких дней.
Военнослужащие закрепили теоретические знания в рамках своей компетенции, проверили профессиональные навыки на учебных точках под руководством инструкторов.
На контрольных занятиях военнослужащие ЮВО сдали зачеты по предметам общей подготовки: стрельбе, вождению боевых машин, тактике, физической, общественно-государственной и специальной подготовке.