Վրաստանում գտնվող ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի և Ռևազ Ջավելիձեի հետ
Վրաստանում գտնվող ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը հանդիպումներ է
ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի և Ռևազ Ջավելիձեի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի և նրա աշխատակազմի ղեկավար Ռևազ Ջավելիձեի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, Իրակլի Ղարիբաշվիլին ողջունել է պարոն Հարությունյանի աշխատանքային այցը Վրաստան և բարձր գնահատել հայ-վրացական քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը:
Նշվել է, որ երկու երկրների փոխհարաբերությունները զարգանում են դինամիկ կերպով, ինչը լավ հենք է փոխգործակցության հետագա ընդլայնման  համար:
Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և Վրաստանի վարչապետին փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջերմ ողջույնները: Պարոն Հարությունյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է Վրաստանի հետ բազմոլորտ համագործակցության խորացմամբ ու երկկողմ օրակարգի առաջմղմամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-վրացական գործընկերության օրակարգին վերաբերող հարցեր, անդրադարձ են կատարել  նաև տարածաշրջանային իրավիճակին և զարգացումներին:
Իր հերթին, Իրակլի Ղարիբաշվիլին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել վարչապետ Փաշինյանին:
Վրաստանի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Ռևազ Ջավելիձեի հետ հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների պետական կառավարման մարմինների միջև փոխգործակցությանը, տարբեր ուղղություններով իրականացվող բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:

Chief of Staff of Prime Minister of Armenia meets with Georgian PM and Head of the Government Administration
Chief of Staff of Prime Minister of Armenia meets with Georgian PM and Head of the
Government Administration
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. Chief of Staff of the Prime Minister of Armenia Arayik Harutyunyan, who is in Georgia on a working visit, held meetings with Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili and Head of the Government Administration of Georgia Revaz Javelidze, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
Irakli Garibashvili welcomed Mr. Harutyunyan's working visit to Georgia and highly appreciated the high level of Armenian-Georgian political dialogue.
It was noted that the relations between the two countries are developing dynamically, which is a good basis for further expansion of partnership.
Arayik Harutyunyan thanked for the warm reception and conveyed to the Prime Minister of Georgia the warm greetings of the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan. Mr. Harutyunyan emphasized that Armenia is interested in deepening multi-sectoral cooperation with Georgia and promoting the bilateral agenda.
The interlocutors discussed issues related to the agenda of the Armenian-Georgian partnership, referring also to the regional situation and developments.
In turn, Irakli Garibashvili asked to convey his warm greetings to Prime Minister Pashinyan.
During the meeting with Head of the Government Administration of Georgia Revaz Javelidze, issues related to the collaboration between the public administration bodies of the two countries and the reforms implemented in different directions were discussed.