«Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում պայթյունի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 6-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 6-ի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, տեղեկությունը հայտնել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի խոսնալ Հայկ Կոստանյանը։
«Քիչ առաջ փլատակներից փրկարարները դուրս է բերել ևս մեկ դի։ Այս պահի դրությամբ ունենք 6 զոհ: Որոնողա-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են»,- նշել է նա։ Զոհի ինքնությունը պարզված չէ։
Ավելի վաղ ԱԻՆ-ից հայտնել էին, որ պայթյունի հետևանքով մահացած քաղաքացիներն են Անահիտ Մխիթարյանը, Միսակ Մարգարյանը, Ջեմմա Նազարյանը, Գայանե Ավետիսյանը, մեկ անձի ինքնությունը պարզված չէր։
Օգոստոսի 15-ի ժամը 00։25-ի դրությամբ հրդեհաշիջման և որոնողական աշխատանքներին մասնակցում է 185 փրկարար ծառայող, ներգրավված է Երևանի քաղաքապետարանի քսան ջրատար, տասներկու բեռնատար, հինգ տրակտոր, երեք վերամբարձ կռունկ և յոթ լրացուցիչ տեխնիկա։

Количество погибших в результате взрыва в торговом центре «Сурмалу» достигло 6 человек
В результате взрыва в торговом центре «Сурмалу» число погибших достигло 6 человек. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил пресс-секретарь МЧС РА Айк Костанян.
«Спасатели извлекли из-под завалов еще одно тело. На данный момент есть 6 погибших. Поисково-спасательные работы продолжаются», - сказал он. Личность потерпевшего пока не установлена.
Ранее МЧС сообщало, что в результате взрыва погибли граждане Анаит Мхитарян, Мисак Маргарян, Джемма Назарян, Гаянэ Аветисян, личность одного человека не установлена.
По состоянию на 00:25 15 августа в пожарно-поисковых работах участвуют 185 спасателей, задействовано двадцать автоцистерн, двенадцать грузовиков, пять тракторов, три грузоподъемных крана и семь единиц дополнительной техники мэрии Еревана.