ՀՀ-ում օգոստոսի 17-18-ը ներառյալ հայտարարված սգո օրերն աշխատանքային են
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Հայաստանի Հանրապետությունում օգոստոսի 17-18-ը ներառյալ  հայտարարված սգո օրերն աշխատանքային օրեր են:
Ի պատասխան «Արմենպրես»-ի հարցմանն այս մասին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից։
«Հայաստանի Հանրապետության դրոշի մասին» ՀՀ օրենքի 4-րդ հոդվածի համաձայն՝ պաշտոնապես հայտարարված սգո օրերին կիսով չափ իջեցվում է Հայաստանի Հանրապետության դրոշը։
«Տեսալսողական մեդիայի մասին» ՀՀ օրենքի 9-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ պաշտոնապես հայտարարված սգո օրերին գովազդի և զվարճալի հաղորդումների հեռարձակումը հեռարձակողների կողմից արգելվում է։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ 2022-ի օգոստոսի 17-18-ը ներառյալ հայտարարվել է սուգ՝ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի կապակցությամբ:

Траурные дни в Армении будут рабочими
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна объявленные в Республике Армения дни траура, 17-18 августа, являются рабочими днями. Об этом в ответ на запрос Арменпресс сообщили в правительстве Армении.
Согласно статье 4 закона Республики Армения «О флаге», флаг Республики Армения приспускается до середины флагштока в официально объявленные дни траура.
Согласно части 4 статьи 9 закона Республики Армения «Об аудиовизуальных средствах массовой информации» трансляция рекламных и развлекательных программ в официально объявленные дни траура вещательными компаниями запрещается.