Դեսպան Շաքարյանը Կոստա Ռիկայի նախագահին է ներկայացրել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում ստեղծված բարդ իրավիճակը
Դեսպան Շաքարյանը Կոստա Ռիկայի նախագահին է ներկայացրել Հարավային Կովկասի
տարածաշրջանում ստեղծված բարդ իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Դեսպան Արմելլա Շաքարյանը հոկտեմբերի 25-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Կոստա Ռիկայի նախագահ Ռոդրիգո Չավեսին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Մեքսիկայում Հայաստանի դեսպանությունից, նշելով, որ պաշտոնական արարողությանը հաջորդող առանձնազրույցի ընթացքում դեսպանը նախագահ Չավեսին հայտնել է Հայաստանի պատրաստակամությունը խորացնելու Կոստա Ռիկայի հետ հարաբերությունները՝ երկկողմ հետաքրքություն ներկայացնող բնագավառներում։
Դեսպանը ներկայացրել է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում ստեղծված բարդ իրավիճակն՝ ընդգծելով միջազգային հանրության կարևոր դերը խաղաղություն հաստատելու գործում։

YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS. Armenian Ambassador Armella Shakaryan presented her credentials on October 25 to President of Costa Rica Rodrigo Chaves, the Armenian Embassy in Mexico said.
During the meeting the Ambassador expressed the readiness of Armenia to deepen the relations with Costa Rica in areas of bilateral interest.
The Ambassador presented the current complex situation in the South Caucasus region, highlighting the important role of the international community in establishing peace.