Արման Եղոյանը շվեդ պատգամավորի հետ խոսել է Հայաստանին սպառնացող վտանգների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը նոյեմբերի 25-ին ընդունել է Շվեդիայի Ռիկսդագի պատգամավոր Մարլեն Լունդ-Կոպպարկլինտին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղարությունից, Հայաստանում առաջին անգամ գտնվող շվեդ գործընկերոջ հետ Արման Եղոյանը խոսել է հայ-շվեդական հարաբերությունների զարգացման, երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության ընդլայնման հարցերի վերաբերյալ: Զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև Հայաստանին սպառնացող վտանգներին, դրանց աշխարհաքաղաքական ենթատեքստին ու միջազգային առկա մարտահրավերներին:
«Շվեդիայի` որպես կայացած ժողովրդավարության ու հզոր տնտեսությամբ պետության փորձը մեզ համար շատ կարևոր է»,- նշել է Արման Եղոյանը:

Арман Егоян говорил со шведским депутатом об угрозах Армении
25 ноября председатель Постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции Национального Собрания РА Арман Егоян принял депутата Риксдага Швеции Марлен Лунд-Коппарклинт.
Как сообщили Арменпресс в секретариате Постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции Национального Собрания РА, Арман Егоян говорил со своей шведской коллегой, которая впервые находится в Армении, о развитии армяно-шведских отношений и расширении сотрудничества между парламентами двух стран.
В ходе беседы стороны коснулись также угроз Армении, их геополитического контекста и существующих международных вызовов.
«Для нас очень важен опыт Швеции – как государства с устоявшейся демократией и сильной экономикой», - сказал Арман Егоян.