Արման Եղոյանը շվեդ պատգամավորի հետ խոսել է Հայաստանին սպառնացող վտանգների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը նոյեմբերի 25-ին ընդունել է Շվեդիայի Ռիկսդագի պատգամավոր Մարլեն Լունդ-Կոպպարկլինտին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղարությունից, Հայաստանում առաջին անգամ գտնվող շվեդ գործընկերոջ հետ Արման Եղոյանը խոսել է հայ-շվեդական հարաբերությունների զարգացման, երկու երկրների խորհրդարանների համագործակցության ընդլայնման հարցերի վերաբերյալ: Զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև Հայաստանին սպառնացող վտանգներին, դրանց աշխարհաքաղաքական ենթատեքստին ու միջազգային առկա մարտահրավերներին:
«Շվեդիայի` որպես կայացած ժողովրդավարության ու հզոր տնտեսությամբ պետության փորձը մեզ համար շատ կարևոր է»,- նշել է Արման Եղոյանը:

YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Member of Parliament of Armenia Arman Yeghoyan, the Chairman of the Standing Committee on European Integration Affairs, met on November 25 with Member of Parliament of Sweden Marléne Lund Kopparklint, the Parliament’s press service said.
During the meeting Arman Yeghoyan and Marléne Lund Kopparklint spoke about the development of the Armenian-Swedish relations, the expansion of cooperation between the two parliaments. They also touched upon the dangers threatening Armenia, their geopolitical subtext and the existing international challenges.
“The experience of Sweden, as a developed democracy and a country with strong economy, is very important for us”, Arman Yeghoyan said.