Հայաստանում կանցկացվի ՀԱՊԿ խաղաղապահ զորակազմերի «Անխախտ եղբայրություն-2023» զորավարժությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում անցկացվելու է ՀԱՊԿ խաղաղապահ զորախմբերի «Անխախտ եղբայրություն-2023» համատեղ զորավարժությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարության կայքը:
«Ռուսաստանի Դաշնության սահմաններից դուրս Հայաստանի տարածքում կանցկացվի ՀԱՊԿ խաղաղապահ զորակազմերի «Անխախտ եղբայրություն-2023» համատեղ զորավարժություն»,- նշվում Է մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Գերատեսչությունը նաև հայտնում է, որ Ռուսաստանի Դաշնության ռազմական օկրուգների զորավարժարաններում նախատեսված է 8 երկկողմ զորավարժություն։
Աղբյուրի համաձայն՝ զորավարժությունների ընթացքում կկատարելագործվեն ռազմական գործողությունների համատեղ պլանավորման հարցերը, մասնակից երկրների ցամաքային զորքերի շտաբների ներկայացուցիչների և ստորաբաժանումների փոխգործակցության կարգը, ինչպես նաև պայմանական անօրինական զինված կազմավորումների չեզոքացման մարտավարական գործողություններ:

В Армении пройдет учение миротворческих контингентов ОДКБ «Нерушимое братство-2023»
На территории Армении будет проведено совместное учение миротворческих контингентов ОДКБ «Нерушимое братство-2023», как передает Арменпресс, сообщается на сайте Министерства обороны России.
«За пределами Российской Федерации будет проведено совместное учение миротворческих контингентов ОДКБ «Нерушимое братство-2023» на территории Армении»,- отмечается в пресс релизе.
Ведомство также сообщает, что на полигонах военных округов Российской Федерации спланировано проведение 8 двусторонних учений.
Согласно источнику, в ходе учений будут отработаны вопросы совместного планирования войсковых операций, порядок взаимодействия представителей штабов и подразделений Сухопутных войск стран-участников, а также тактические действия по нейтрализации условных незаконных вооруженных формирований.