ՀՀ ԱԳ նախարարը որպես բանախոս քննարկման է մասնակցել Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Բեռլինում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 6-ին որպես բանախոս հանդես է եկել Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամում տեղի ունեցած կլոր սեղան֊քննարկմանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, իր խոսքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ է կատարել Հարավային Կովկասում ստեղծված անվտանգային միջավայրին և Հայաստանի Հանրապետության առջև ծառացած մարտահրավերին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին:
ՀՀ ԱԳ նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման  շուրջ վերջին զարգացումները:
Մտքեր են փոխանակվել հայ-գերմանական հարաբերությունների զարգացման, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ընդլայնման վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

Armenian FM participates in a discussion at Friedrich Ebert Foundation
YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. On February 6, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirozyan, who is in Berlin on a working visit, delivered remarks as a speaker at the round table discussion held at the Friedrich Ebert Foundation, ARMENPRESS was informed from the MFA Armenia.
In his speech, Minister Mirzoyan touched upon the current security environment in the South Caucasus and the challenges faced by the Republic of Armenia, the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the humanitarian crisis in Nagorno Karabakh as a result of the blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan.
Foreign Minister of Armenia presented the latest developments on the normalisation of relations between Armenia and Azerbaijan.
Views were exchanged on the development of Armenian-German relations, as well as the expansion of the Armenia-EU partnership.
During the meeting, the process of normalisation of relations between Armenia and Turkey were also touched upon.