ՀՀ ԱԳ նախարարը որպես բանախոս քննարկման է մասնակցել Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Բեռլինում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 6-ին որպես բանախոս հանդես է եկել Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամում տեղի ունեցած կլոր սեղան֊քննարկմանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, իր խոսքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձ է կատարել Հարավային Կովկասում ստեղծված անվտանգային միջավայրին և Հայաստանի Հանրապետության առջև ծառացած մարտահրավերին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին:
ՀՀ ԱԳ նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման  շուրջ վերջին զարգացումները:
Մտքեր են փոխանակվել հայ-գերմանական հարաբերությունների զարգացման, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ընդլայնման վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

Глава МИД Армении выступил в качестве спикера на круглом столе в Фонде Фридриха Эберта
Находящийся с рабочим визитом в Берлине министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 6 февраля выступил в качестве спикера на круглом столе в Фонде Фридриха Эберта.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в своем выступлении министр Мирзоян коснулся сложившейся на Южном Кавказе ситуации с безопасностью и вызовов, стоящих перед Республикой Армения, урегулирования нагорно-карабахского конфликта, гуманитарного кризиса, сложившегося в Нагорном Карабахе в результате блокирования Азербайджаном Лачинского коридора.
Министр иностранных дел Армении представил последние события, касающиеся урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
Состоялся обмен мнениями о развитии армяно-германских отношений, а также расширении партнерства Армения-ЕС.