ՀՀ նախագահի դուստրն ու Լիտվայի առաջին տիկինը կայցելեն Վիլնյուսի համալսարանի հիվանդանոց
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի դուստրը՝ Արփի Խաչատուրյանը, ով ուղեկցում է  նախագահին Լիտվա կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում, կհանդիպի Լիտվայի առաջին տիկին Դիանա Նաուսեդիենեի հետ։
Ինչպես հայտնել է Լիտվայի նախագահի մամուլի ծառայությունը, Լիտվայի առաջին տիկինն ու ՀՀ նախագահի դուստրը կայցելեն Վիլնյուսի համալսարանի Սանտարոս Կլինիկոս հիվանդանոց, որտեղ նրանց կներկայացվի առաջադեմ տեխնոլոգիաների դերը վաղաժամ ծնված երեխաների առողջության պահպանման հարցում։
Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը պաշտոնական այցով գտնվում է Լիտվայում։ Այցի շրջանակներում նախագահը հանդիպումներ կունենա Լիտվայի նախագահի և բարձրաստիճան ղեկավարության հետ, կմասնակցի հայ-լիտվական գործարար համաժողովի բացմանը։ Նախագահը ապրիլի 18-ին հանդիպել է Լիտվայի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։

YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. Armenian President Vahagn Khachaturyan's daughter Arpine Khachaturyan, who is accompanying him on an official visit to Lithuania, will meet First Lady Diana Nausėdienė.
Lithuanian First Lady Diana Nausėdienė and Arpine Khachaturyan will visit Vilnius University Hospital Santaros Clinics, where they will view advanced technologies for the health care of premature newborns, the Lithuanian President’s Office said in a press release.
President Vahagn Khachaturyan is scheduled to meet with his Lithuanian counterpart Gitanas Nausėda and other high ranking officials during the official visit.