ՀՀ ՊՆ-ն ներկայացրել է Ադրբեջանի ԶՈՒ գնդակոծած հայկական շտապօգնության մեքենայի լուսանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ներկայացրել է շտապօգնության այն մեքենան, որի ուղղությամբ մայիսի 17-ի ժամը 16:15-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել:
«Կից լուսանկարներում շտապօգնության մեքենան է, որի ուղղությամբ այսօր՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել»,- ասվում է գրառման մեջ:
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մայիսի 17-ին ժամը 16:15-ի սահմաններում կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ զինծառայող:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացել էր Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն այնուհետև կրակ են բացել նաև վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ: Շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ հակառակորդի բացած կրակից վիրավորվել է նաեւ բուժակը:

МО Армении представило фотографии машины скорой помощи, по которой открыли огонь ВС Азербайджана
Министерство обороны Армении на своей странице в Facebook представило фотографии машины скорой помощи, по которой вооруженные силы Азербайджана открыли огонь 17 мая.
«На фотографиях-машина скорой помощи, в направлении которой сегодня в районе 16:15 ВС Азербайджана открыли огонь», - как сообщает Арменпресс, говорится в записи.
Подразделения ВС Азербайджана 17 мая в районе 16:15 открыли огонь по армянской позиции в направлении Сотка, в результате чего ранение получил военнослужащий МО Армении. Затем подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении машины скорой помощи, перевозившей раненного военнослужащего. В результате ранение получил также фельдшер.