ՀՀ ՊՆ-ն ներկայացրել է Ադրբեջանի ԶՈՒ գնդակոծած հայկական շտապօգնության մեքենայի լուսանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ներկայացրել է շտապօգնության այն մեքենան, որի ուղղությամբ մայիսի 17-ի ժամը 16:15-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել:
«Կից լուսանկարներում շտապօգնության մեքենան է, որի ուղղությամբ այսօր՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել»,- ասվում է գրառման մեջ:
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մայիսի 17-ին ժամը 16:15-ի սահմաններում կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ զինծառայող:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացել էր Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն այնուհետև կրակ են բացել նաև վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ: Շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ հակառակորդի բացած կրակից վիրավորվել է նաեւ բուժակը:

MoD Armenia presents photos of the Armenian ambulance shot by the Azerbaijani armed forces
YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of the Republic of Armenia presented on its "Facebook" page the ambulance at which the Azerbaijani armed forces opened fire at around 16:15 on May 17.
"The attached photos show the ambulance, at which the Azerbaijani Armed Forces opened fire today at around 4:15 p.m.," the post says.
Earlier today, the Azerbaijani armed forces opened fire at an Armenian military position deployed in the direction of Sotk around 16:15, May 17, wounding an Armenian soldier, the Defense Ministry said in a statement. Then, the Azerbaijani forces opened fire at the ambulance which was evacuating the wounded soldier. The ambulance medic was wounded in the shooting, the defense ministry said.