Մարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանը նոր տնօրեն ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանի տնօրենի պաշտոնում ընտրվել է Բելլա Իսահակյանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է հրապարակվել տուն-թանգարանի «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջում: «Բելլա Իսահակյանը Մարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանում սկսել է աշխատել 2005 թվականից՝ սկզբում որպես ավագ գիտաշխատող, այնուհետև որպես հանրահռչակման և ցուցահանդեսների կազմակերպման բաժնի վարիչ:
Թանգարանի աշխատակազմն ի սրտե շնորհավորում է սիրելի տնօրենին և ցանկանում նրան շարունակել զարգացնել և ծաղկեցնել մեծ վարպետի տունը, պահպանել և հանրահռչակել նրա թողած հարստագույն ժառանգությունը»,-ասվում է հաղորդագրության տեքստում: Տուն-թանգարանի տնօրենի պարտականությունները 2004 թվականից իրականացնում էր Մարտիրոս Սարյանի թոռնուհի Ռուզան Սարյանը:

YEREVAN, 16 OCTOBER, ARMENPRESS. Bella Isahakyan has been elected to the position of director of the Martiros Saryan House-Museum. As Armenpress reports, this was posted in the official Facebook page of the house-museum.
“Bella Isahakyan has started working at the Martiros Saryan House-Museum since 2005, first as a senior researcher, then as head of the department of popularization and organization of exhibitions,'' reads the statement.
Since 2004, Martiros Saryan's granddaughter Ruzan Saryan has been performing the duties of the director of the house-museum.