Իրանում Պակիստանի հարվածների զոհերի թիվը հասել է 9-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իրանի հարավ-արևելյան Սիստան և Բելուջիստանի նահանգում Պակիստանի հարվածների զոհերի թիվը հասել է 9-ի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է IRNA գործակալությունը։
Զոհերի թվում կա 3 կին և 4 երեխա։ Ավելի վաղ հաղորդվում էր 7 զոհի մասին, որոնք Իրանի քաղաքացիներ չէին։
Իրանը դատապարտել է Պակիստանի կողմից իր տարածքի հրթիռակոծությունը՝ արտգործնախարարություն կանչելով Պակիստանի գործերով ժամանակավոր հավատարմատարին։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Պակիստանը հունվարի 18-ին Իրանի տարածքին հարվածները պատճառաբանել է նրանով, թե թիրախավորում է անջատողական զինյալների թաքստոցները։
Հունվարի 16-ին Իրանն իր հերթին հարվածներ էր հասցրել Պակիստանի տարածքին՝ նշելով, որ թիրախավորել է «Ջաիշ ալ Ադլ» ահաբեկչական խմբավորման երկու հենակետ։ Պակիստանը հայտնել էր, որ այդ հարվածների հետևանքով 2 երեխա է զոհվել, և Իրանին նախազգուշացրել էր հնարավոր հետևանքների մասին։

Число жертв ракетных ударов Пакистана в Иране возросло до 9
Число жертв ракетных ударов Пакистана в провинциях Систан и Белуджистан на юго-востоке Ирана достигло девяти. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на агентство IRNA.
Среди пострадавших 3 женщины и 4 детей. Ранее сообщалось о семи пострадавших, не являвшихся гражданами Ирана.
Иран осудил ракетные удары Пакистана по своей территории, вызвав в МИД страны временного поверенного в делах Пакистана.
Как сообщал ранее «Арменпресс», Пакистан оправдал удары 18 января по территорию Ирана, назвав их ударами по укрытиям боевиков-сепаратистов.
16 января Иран, в свою очередь, нанес удар по территории Пакистана, заявив, что нанес удары по двум базам террористической группировки «Джейш аль-Адль». Пакистан сообщил, что в результате этих ударов погибли двое детей и предупредил Иран о возможных последствиях.