Ադրբեջանական կողմից հրաձգային զենքից արձակված անկանոն կրակի հետևանքով Տեղ գյուղում կրկին տուն է վնասվել
Ադրբեջանական կողմից հրաձգային զենքից արձակված անկանոն կրակի
հետևանքով Տեղ գյուղում կրկին տուն է վնասվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանական կողմից ապրիլի 8-ին ժամը 22.50-ի սահմաններում  հրաձգային զենքից արձակված անկանոն և ոչ նպատակային կրակի հետևանքով վնասվել են Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի տներից մեկի տանիքը և պատուհանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարությունից, ընդգծելով, որ կրակոցների պատճառով Տեղ գյուղի բնակիչներին այլ վնասներ չեն հասցվել։
ՆԳՆ ոստիկանությունը ձեռնարկում է օրենքով նախատեսված գործողություններ, ինչից հետո փաստաթղթերը կներկայացվեն Քննչական կոմիտե:
t1.jpg (1.47 MB)
t2.jpg (315 KB)
t3.jpg (281 KB)
t4.jpg (198 KB)
t5.jpg (107 KB)
t6.jpg (292 KB)
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին Ադրբեջանը հաճախ է խախտում հրադադարը։ Ապրիլի 7-ին ժամը 00.30-1.00-ն ընկած ժամանակահատվածում Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի հատվածում ադրբեջանական կողմից փոքր տրամաչափի զինատեսակներից արձակված անկանոն և ոչ նպատակային կրակի հետևանքով կրկին վնասվել էր նույն գյուղի տներից մեկի պատուհանը։

В результате беспорядочного огня из огнестрельного оружия со стороны Азербайджана в селе Тех поврежден еще один дом
В результате беспорядочного огня из огнестрельного оружия со стороны
Азербайджана в селе Тех поврежден еще один дом
В результате беспорядочного и неприцельного огня из огнестрельного оружия, открытого с азербайджанской стороны около 22:50 8 апреля, в селе Тех были повреждены крыша и окно одного из домов.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство внутренних дел Республики Армения, подчеркивая, что никакого другого ущерба жителям села Тех в результате обстрелов не причинено.
Полиция МВД предпринимает предусмотренные законом действия, после чего документы будут представлены в Следственный комитет.
t1.jpg (1.47 MB)
t2.jpg (315 KB)
t3.jpg (281 KB)
t4.jpg (198 KB)
t5.jpg (107 KB)
t6.jpg (292 KB)
Напомним, что в последние дни Азербайджан часто нарушает режим прекращения огня. 7 апреля с 00:30 до 01:00 в результате беспорядочного и неприцельного огня, произведенного азербайджанской стороной из малокалиберного оружия в районе села Тех Сюникской области, было повреждено окно в одном из домов того же села.