ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Idram-ն ու IDBank-ն ապրիլի 27-28-ին մասնակցել են Career City Fest-ին՝ կարիերայի քաղաքի մեծ տոնավաճառին։ Նորարար ընկերությունների համատեղ տաղավարում հերթ էր․ մարդիկ մոտենում էին ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ ծանոթանալու ու նկարվելու համար։
IDBank-ի մարդկային ռեսուրսների կառավարման թիմը տոնավաճառի մասնակիցներին պատմել է նաև իրենց մշտական ծրագրի՝ IDream-ի մասին, որով հետաքրքրվողների թիվը շատ մեծ էր, ոգևորությամբ լսում էին հատկապես ուսանողները, ում համար նախատեսված է ծրագիրը։ IDream-ը հրաշալի հնարավորություն է բանկային ոլորտում աշխատանքի անցնելու համար՝ սկսելով կարիերան լավագույն գործատուի հետ։ Ի դեպ՝ IDream-ի մասնակիցներից շատերը վաղուց միացել են IDBank-ի մեծ ու նարնջագույն թիմին՝ դառնալով նրանց մի մասնիկը։
dram ընկերության ՄՌԿ տնօրեն Աստղիկ Զիլֆիմյանի խոսքով՝ Իդրամի համար կարևոր է երիտասարդ մասնագետներին հնարավորություն տալ աճել, զարգանալ, իսկ Իդրամը ֆինտեխ ոլորտի այն եզակի ընկերություններից մեկն է, որտեղ աշխատակիցներն ունեն մասնագիտական վերապատրաստման, անգամ վերապրոֆիլավորման հնարավորություն։ «Մենք հաշվի ենք առնում մեր աշխատակիցների պոտենցիալն ու այն զարգացնելով ուղղորդում ենք նրան և ընկերությանն անհրաժեշտ ուղղությամբ», - ասում է Աստղիկ Զիլֆիմյանը։
IDBank-ի ՄԿԿ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սոնա Մանուչարյանի խոսքով՝ Բանկը մշտապես աչքի է ընկել ոչ միայն տեխնոլոգիական գերազանց լուծումներ մշակելով, այլև կարծրատիպեր կոտրելով՝ հանդես գալով որպես ամենաժամանակակից բանկ ու լավագույն գործատու։ «Կենտրոնանալով աշխատակիցների բազմակողմանի կատարելագործման վրա՝ մենք հնարավորություն ենք տալիս մեր թիմի անդամներին օգտվելու արտոնությունների լայն փաթեթից ու զարգացնելու իրենց հմտությունները, գիտելիքներն ու ունակությունները՝ դառնալով իրենց ոլորտի ամենաուժեղ ներկայացուցիչներից։ Դրա վառ օրինակն է նաև IDream ծրագիրը, որը հրաշալի հնարավորություն է երիտասարդ սկսնակների համար՝ միանալ մեր ընկերությանը», - ասում է Սոնա Մանուչարյանը։
IDBank-ի թիմին միանալու համար պարբերաբար ստուգե՛ք թափուր հաստիքները՝ անցնելով հղումով, իսկ Իդրամում առկա ազատ աշխատատեղերը կարող եք գտնել այստեղ։

Idram и IDBank на фестивале Career City Fest
27 и 28 апреля Idram и IDBank приняли участие в масштабном фестивале карьеры Career City Fest. У совместного павильона компаний выстроилась очередь: люди подходили, чтобы познакомиться с представителями компаний и сфотографироваться.
Команда управления персоналом IDBank-а рассказала участникам фестиваля о своей программе IDream, которой интересовалось большое количество людей, особенно студентов, для которых эта программа была создана. IDream — это отличная возможность устроиться на работу в банковской сфере, начав карьеру у лучшего работодателя. Кстати, многие из участников IDream уже давно присоединились к большой и оранжевой команде IDBank-а, став ее важной частью.
По словам Астхик Зилфимян, директора по управлению персоналом Idram-а, для компании важно давать возможность молодым специалистам расти и развиваться, и Idram - одна из немногих компаний в финтех-секторе, где у сотрудников есть возможность профессионального обучения и даже перепрофилирования. "Мы учитываем потенциал наших сотрудников и, развивая его, направляем в важное для него и компании русло", - говорит Астхик Зилфимян.
По словам Соны Манучарян, исполняющей обязанности директора по управлению человеческим капиталом IDBank-а, Банк не только разрабатывает отличные  технологические решения, но и ломает стереотипы, выступая как самый современный банк и лучший работодатель. "Ориентируясь на разностороннее развитие сотрудников, мы даем возможность членам нашей команды воспользоваться широким спектром преимуществ и развивать свои навыки, знания и умения, чтобы стать сильнейшими представителями в своей области. Яркий пример тому - программа IDream, которая является прекрасной возможностью для молодых людей присоединиться к нашей компании", - говорит Сона Манучарян.
Чтобы присоединиться к команде IDBank, регулярно просматривайте вакансии, перейдя по ссылке, а с вакансиями в Idram Вы можете ознакомиться здесь.