ԱՄՆ-ում հեռուստահաղորդավարն ուղիղ եթերում հրաժարվել Է նորություններ կարդալ Քարդաշյանների ընտանիքի մասին
ԱՄՆ-ում հեռուստահաղորդավարն ուղիղ եթերում հրաժարվել Է նորություններ կարդալ
Քարդաշյանների ընտանիքի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան Fox35 հեռուստաալիքի հաղորդավար Ջոն Բրաունը ուղիղ եթերում հրաժարվել Է լուսաբանել Քարդաշյանների ընտանիքին վերաբերող նորությունները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Independent-ին:
Հաղորդավարը լքել Է հարթակը, հայտարարելով, որ ինքը «սրտխառնոց ունի այդ թեմայից»: Հեռուստաստուդիայում տեղի ունեցած պատահարը գլխավորել Է Facebook-ում ամենաքննարկվող թրենդների թոփը:
Ինչպես գրում Է հրատարակությունը, Բրաունը պետք Է ընթերցեր առավոտյան նորությունն այն մասին, որ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանի խորթ քույրը՝ 18-ամյա Քայլի Ջենները, տնային ճագար Է ձեռք բերել եւ նրան անվանել իր հոր պատվին (որը 2015 թվականին փոխել Է սեռը):
«Ես ուրբաթօրյա գերազանց տրամադրություն ունեմ եւ հրաժարվում եմ խոսել Քարդաշյանների մասին»,- ասել Է Բրաունը՝ լքելով հարթակը: Նա իր գործընկերուհուն առաջարկել Է «վարվել, ինքն Է ուզում»: Կադրից դուրս Բրաունը հայտարարել Է, թե «այլեւս չի կարողանում դա տանել», քանի որ շոուում այդ ընտանիքի մասին խոսում են ամեն օր:
«Դուք կարդացե՞լ եք հետազոտությունների տվյալները: Այդ ընտանիքը ոչ մեկի չի հետաքրքրում»,-կադրից դուրս շարունակել Է գոռալ հեռուստահաղորդավարը:
Fox35 ստուդիայում տեղի ունեցած պատահարը ամենաքննարկվողներից մեկն Է դարձել սոցցանցերի ամերիկյան սեգմենտում: «Ես Facebook-ի թրենդներից մեկն եմ այսօր: Դա ինչ-որ անիրական բան Է: Ինձ հետ նման բան երբեք չի եղել»,-օգոստոսի 11-ին գրել Է Բրաունը Twitter-ի իր ակաունտում:

В США телеведущий в прямом эфире отказался читать новости о семье Кардашьян
Ведущий американского телеканала Fox35 Джон Браун в прямом эфире отказался освещать новости о семействе Кардашьян. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом информирует The Independent. Диктор покинул площадку, заявив, что его «тошнит от данной темы». Происшествие в телестудии возглавило топ самых обсуждаемых трендов в Facebook.
Как пишет издание, Браун должен был зачитать утреннюю новость о том, что сводная сестра телезвезды Ким Кардашьян, 18-летняя Кайли Дженнер, завела домашнего кролика и назвала его в честь своего отца (сменившего в 2015 году свой пол на женский Брюса Дженнера).
«У меня отличное пятничное настроение, и я отказываюсь говорить о Кардашьян», — заявил, покидая кадр, Браун. Он предложил своей соведущей «выкручиваться самой». За кадром он развил свою мысль, отметив, что «не может больше этого выносить», так как об этой семье в шоу говорят каждый день.
«Вы читали данные исследований? Никому нет дела до этой семьи!» — продолжил выкрикивать за кадром телеведущий.
Топ-10 причин глобального интереса к странному семейству
Происшествие в студии Fox35 быстро стало одним из самых обсуждаемых в американском сегменте соцсетей. «Я тренд номер один на Facebook сегодня. Это что-то нереальное. Со мной такого никогда не было», — написал Браун в своем Twitter-аккаунте 11 августа.