Սպասվող լրահոս. 22.02.2016
Բարև ձեզ, «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Փոփոխություններ ԱՊՊԱ համակարգում: Վարորդներին հնարավորություն է տրվում մինչև 50 հազար դրամի վնասով վթարի շրջանակներում առանց ապահովագրական ընկերության համաձայնության լրացնել համաձայնեցված հայտարարագիրը և հեռանալ պատահարի վայրից: Ի՞նչ խնդիր կլուծի այս փոփոխությունը: Այս և այլ հարցերին այսօր` փետրվարի 22-ին, անդրադառնալու է ««ԱՔԻԼԵՍ» ավտովարորդների իրավունքների պաշտպանության կենտրոն» ՀԿ նախագահ Էդուարդ Հովհաննիսյանը: Նա նաև անդրադառնալու է ճանապարհային երթևեկությանն առնչվող այլ խնդիրներին:
Փետրվարի 22-ին մեկնարկում է Ազգային ժողովի հերթական քառօրյան: ԱԺ-ի քառօրիայի նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 137 հարց, 39 միջազգային պայմանագիր:
Իրանի պատժամիջոցների չեղարկման համատեքստում  հայ-իրանական հարաբերություններին, երկաթգծի հնարավոր կառուցմանը, ռուս-թուրքական հարաբերությունների սրմանը կանդրադառնա «Մոդուս Վիվենդի» կենտրոնի ղեկավար Արա Պապյանը:
Ընտանիքի պլանավորման մշակույթը մեր երկրում. առողջ ապրելակերպը, որպես կնոջ առողջության գրավական և բազմաթիվ հիվանդությունների բնական կանխարգելում:  Գինեկոլոգ Նելլի Ավագյանն ու ընտանեկան բժիշկ Զառա Սահրադյանն են անդրադառնալու թեմային` խոսելով նաև հաճախ հանդիպող հիվանդություններից ու պրոֆիլակտիկ այցելություններից:
Ինչ PR տեխնոլգիաներ են կրառվում հայաստանյան քաղաքականության մեջ, որքանով են դրանք արդյունավետ, և ինչ տարածում ունի սև PR-ը: Սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանն ու քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանն են անդրադառնալու հարցերին:
Բնաաստեղծ Վահագն Դավթյանի մահվան 20-ամյակի կապակցությամբ Գրողների միությունը կազմակերպում է այց Կոմիտասի անվան զբոսայգու պանթեոն: Վահագն Դավթյանը բազմաթիվ բանաստեղծական ժողովածուների, գրական- հրապարակախոսական հոդվածների հեղինակ է:

Upcoming news for 22.02.2016
YEREVAN, FEBRUARY 22, ARMENPRESS. “Armenpress” state news agency introduces on the air of Lratvakan.am all that you will read, hear and see on today’s news.
Changes in APPA (car insurance) system. Drivers are given an opportunity to fill in the request form and abandon the scene without the consent of the insurance company if the damage does not exceed 50 thousand drams. What problems will this change solve? President of "AchillesCenter for Protection of Drivers' Rights"NGO Eduard Hovhannisyanwill refer to these and other issues today, on February 22. He will also refer to other traffic issues.
National Assembly regular four-day session kicks off on February 22. 137 issues and 39 international agreements are included in the agenda of the session.
In the context of lifting sanctions from Iran, director ofModus Vivendiresearch centerAra Papain will speak about Armenian-Iranian relations, possible construction of the railway, as well as intensification of Russian-Turkish relations.
Family planning culture in our country. Healthy lifestyle as the guarantee of woman’s health and natural prevention of many diseases. Gynecologist Nelly Avagyan and family doctor Zara Sahradyan will touch upon the topic.
What kind of PR technologies is practiced in Armenian politics? Are they productive and is black PR widespread in our country? Sociologist Aharon Adibekyan and political technologist Karen Kocharyan will speak on the issue.
Writers’ Union organizes a visit to Komitas Park and Pantheon on the occasion of the 20th anniversary of writer Vahagn Davtyan’s death.