ՌԴ ԱԳՆ-ն արձագանքել է երևանյան զորահանդեսի վերաբերյալ ադրբեջանական հարցմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է Երևանում Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված զորահանդեսին «Իսկանդեր» օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համալիրի և ռուսական այլ զինատեսակների ներկայացմանը:
Մասնավորապես, ադրբեջանական haqqin.az-ին ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը Ռուսաստանի համար հանդիսանում են բարեկամական պետություններ: «Զինտեխնիկայի մատակարարմամբ զբաղվում է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը: Այդ մատակարարումներն իրականացվում են միջպետական համաձայնագրերին համապատասխան»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասել է Զախարովան:

Russian MFA responds to Azerbaijani inquiry over Military Parade in Yerevan
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. The Russian Foreign Ministry responded to the presentation of “Iskander” mobile short-range ballistic missile system and other Russian weapons during the Military Parade dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s Independence held in Yerevan on September 21.
In particular, responding to the Azerbaijani haqqin.az news agency, Russian MFA’s Spokeswoman Maria Zakharova said Armenia and Azerbaijan are friendly countries for Russia.
“The Russian Defense Ministry deals with the supply of military equipment. These supplies are carried out in accordance with interstate agreements”, she said, “Armenpress” reported.