Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Արմպրոդէքսպո» մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 21-ին Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում ներկա է գտնվել ամենամյա «Արմպրոդէքսպո» մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացմանը, որի նպատակն է՝ ներկայացնել գյուղատնտեսական արտադրության, գյուղատնտեսական հումք վերամշակող արդյունաբերության հնարավորությունները, գնահատել սեփական արտադրանքի մրցունակությունը, ընդլայնել արտահանման հնարավորությունները, հաստատել գործարար կապեր, այցելուներին և հյուրերին ցուցադրել բարձրորակ գյուղատնտեսական և պարենային ապրանքի տեսականին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են հանրապետության մարզերի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության գյուղատնտեսության, գյուղատնտեսական մթերք վերամշակող արտադրության գրեթե բոլոր ճյուղերի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև ագրարային ոլորտը սպասարկող և ծառայություններ մատուցող շուրջ 90 կազմակերպություն:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ապրանքատեսականուն, ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ զրուցել նրանց զարգացման ծրագրերի և խնդիրների մասին:

Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на открытии специализированной выставки «Армпродэкспо»
Президент Армении Серж Саргсян присутствовал 21-го октября  на открытии специализированной выставки «Армпродэкспо»  в выставочном комплексе «Ереван Экспо». Цель выставки – представить сельскохозяйственную продукцию Армении, возможности переработки сельскохозяйственной продукции, оценить конкурентоспособность собственной продукции, расширить возможности экспорта, установить деловые связи, представить гостям и посетителям ассортимент отечественной продукции. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
В выставке принимают участие представители из областей республики, из НКР, а также около 90 предприятий из отрасли обслуживания агропромышленности.
Президент Армении Серж Саргсян обошел павильоны выставки, ознакомился с представленным ассортиментом, побеседовал с участниками об их планах и проблемах.