Հայաստան կժամանի Իրանի Նախագահ Հասան Ռոհանին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով դեկտեմբերի 21-ին պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նախագահ Հասան Ռոհանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակներում Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ:
ՀՀ Նախագահի նստավայրում հայ-իրանական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախատեսվում է մի շարք ոլորտներում երկկողմ համագործակցության խորացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Հասան Ռոհանին ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ հայտարարություններով:

Iran’s President Hassan Rouhani to arrive in Armenia
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. By the invitation of Armenia’s President Serzh Sargsyan, President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani will arrive in Armenia on an official visit on December 21, press service of Armenia’s Presidential administration told “Armenpress”.
Within the framework of the visit, Iran’s President will have meetings with President Serzh Sargsyan, Prime Minister Karen Karapetyan.
A signing ceremony of documents aimed at deepening bilateral cooperation in a number of sectors is expected to be held at the end of the Armenian-Iranian high-level talks in the Presidential Palace.