Ինչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում. ՊԲ-ն հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարությունը
Ինչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում. ՊԲ-ն հերքում է
Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչության տարածած հաղորդագրությունը շփման գծում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ իրականության հետ որևէ աղերս չունի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, հայտարարության մեջ ասվում է. «Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ին և 04:00-ին, հակառակորդը համապատասխանաբար շփման գծի հարավարևելյան և արելյան ուղղություններով, հատուկ տեխնիկայի կիրառմաբ անցնելով հարձակողական գործողությունների և կատարյալ ձախողում ունենալով, սովորության համաձայն անհաջող կերպով փորձել են իրենց արարքները վերագրել արցախյան կողմին:
Մասնավորապես, փետրվարի 25-ին Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, թե իբր արցախյան ուժերն իրենց դիրքերը բարելավելու նպատակով անցել են հարձակողական գործողությունների՝ չմոռանալով հիշատակել նաև, որ «պաշտպանողական մարտերի» ժամանակ ադրբեջանական զինուժն ունի կորուստներ:
Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ վերոնշյալը իրականության հետ որևէ աղերս չունի: Ավելին՝ այստեղ առաջանում է մի շատ պարզ հարց, որի պատասխանը թողնում ենք ադրբեջանական քարոզիչներին, այն է՝ ի՞նչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում»

YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh (Artsakh Republic) announces that the statement issued by the Azerbaijani Defense Ministry on the incidents that took place in the line of contact on February 25 do not correspond to the reality.
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh issued an announcement which says: “On February 25, at 03:00 and 04:00, the Azerbaijani side committed attacks at south-eastern and eastern directions of the line of contact by using special equipment which resulted in complete failure. As usual, the Azerbaijani side tried to ascribe their actions to the Karabakh side.
In particular, on February 25 Azerbaijan’s Defense Ministry issued a statement, according to which the NKR forces conducted attacks aimed at improving their positions, and stating that the Azerbaijani armed forces suffered losses during the “defensive clashes”.
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh announces that the abovementioned Azerbaijani statement has no connection with the reality. Moreover, here a simple question arises the answer of which we leave to the Azerbaijani propagandists, that is the following: how can the defending side leave the bodies in the neutral zone?”