Մեկնարկել է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի անդրանիկ համաժողովը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մեկնարկեց «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի անդրանիկ համաժողովը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` համաժողովի մեկնարկը տվեց դաշինքի ցուցակի երկրորդ համար, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը: Նրա խոսքով իրենց դաշինքը եզակի է, քանի որ իրենց գիտելիքներն են միավորել երեք փորձառու պետական գործիչներ:
«Պատասխանատվության այն բարձր զգացումը, որն առաջնորդեց նրանց, միայն ողջունել կարելի է, քանի որ այն կայացած ուղին, որը նրանք անցել են, պետք է համոզի մի բանում, որ «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը ունի նպատակասլացություն»,- ասաց նա:
Մարտիրոսյանը ելույթի ժամանակ ընթերցեց փետրվարի 24-ին ստորագրված համաձայնագիրը, որին միացան նաև այլ մասնակիցներ:

Первый съезд блока Оганян-Раффи-Осканян
Как  передает Арменпресс, о начале съезда сообщил  второй  номер списка блока, вице-председатель партии “наследие” Армен Мартиросян. По его словам, их союз уникален, поскольку представляет собой  соединение знаний трех опытных государственных деятелей.
“Высокое чувство ответственности, которое  руководило ими, можно только приветствовать, поскольку пройденный  ими путь должен убедить в одном: блок Оганян-Раффи-Осканян целенаправлен”, - сказал он.
Мартиросян зачитал соглашение, подписанное  24 февраля, к которому  присоединились и другие  участники.