Ալիևի` Ֆրանսիա կատարելիք այցի օրը հայ համայնքը բողոքի ցույց կկազմակերպի
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Ֆրանսիա կատարելիք այցի օրը` մարտի 14-ին, տեղի հայ համայնքը բողոքի ցույց կկազմակերպի: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց  Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի համանախագահ, ՀՅԴ բյուրոյի անդամ Մուրադ Փափազյանը:
«Ալիևը հանդիպելու է Ֆրանսիայի նախագահի հետ: Մենք ցույց ենք անցկացնելու,  որ դատապարտենք նրա այցելությունը Ֆրանսիա, դատապարտենք Ալիևի ռեժիմը, Ադրբեջանին զինելու գործընթացը, իհարկե, նաև զորավիգ կանգնենք Արցախին, արցախցիների ինքնորոշման հարցին»,-ասաց Մուրադ Փափազյանը:
Նրա խոսքով, ամեն ինչ արվում է տեղի լրատվամիջոցների ուշադրությունը հրավիրելու համար` իրականացնելով համապատասխան քարոզչություն:
«Պետք է այնպես անենք, որ մամուլը անդրադառնա մեր նախաձեռնությանը: Ցույցն արվելու է այն վայրում, որտեղ միշտ մեծ թվով մարդիկ են լինում, այդ թվում՝ զբոսաշրջիկներ: Ակնկալվում է մեծ թվով անձանց մասնակցություն»,-ասաց Մուրադ Փափազյանը:

Армянская община организует акцию протеста в день приезда президента Азербайджана во Францию
Армянская община организует акцию протеста в день приезда президента Азербайджана Ильхама Алиева во Францию, 14 марта. Об этом сообщил Арменпресс сопредседатель Координационного совета армянских организаций во Франции, член Бюро АРФД Мурад Папазян.
«Алиев встретится с президентом Франции. Мы организуем акцию протеста, чтобы осудить его визит во Францию, осудить режим Алиева, процесс милитаризации Азербайджана, а также, конечно, чтобы поддержать Арцах и право народа Нагорного Карабаха на самоопределение», - сказал Мурад Папазян.
По его словам, делается все, чтобы привлечь внимание местных средств массовой информации к этому вопросу.
«Мы должны сделать так, чтобы СМИ освещали нашу инициативу. Акция будет проходить в месте, где обычно собирается много людей, в том числе и туристы. Мы ожидаем участие большого количества людей», - сказал Папазян.