«Սոնոմա» միջազգային կինոփառատոնի բացմանը ցուցադրվել է «Խոստումը» ֆիլմը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմի ցուցադրությամբ մարտի 29-ին բացվել է ամերիկյան «Սոնոմա» միջազգային կինոփառատոնը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է կինոփառատոնի ֆեյսբուքյան էջը: Ֆիլմի ցուցադրությանը ներկա է եղել կինոժապավենում նկարահանված դերասանուհի Անժելա Սարաֆյանը:
Հայաստանի մեծ էկրաններին ֆիլմը կհայտնվի ապրիլի 27-ից:
Ամերիկյան «Սոնոմա» միջազգային կինոփառատոնը կազմակերպվում է 1997 թվականից: Այն տեղի է ունենում ամեն տարի ապրիլին Կալիֆորնիայի Սոնոմա հովտում:
«Խոստում» ֆիլﬕ նկարահանման ծախսերը հոգացել է աﬔրիկահայ գործարար, ﬕլիարդատեր Քըրք Քըրքորյանը, ինչի մասին հայտնի է դարձել նրա մահվան օրը:

‘The Promise’ Armenian Genocide movie screened at opening of Sonoma Int’l Film Festival
YEREVAN, MARCH 30, ARMENPRESS. The American Sonoma International Film Festival was opened with the screening of The Promise – a film about the Armenian Genocide, the Festival said on Facebook.
Hollywood actress Angela Sarafyan, who plays the role of Maral in the movie, was present at the screening.
The film will be available in Armenia’s cinemas from April 27.
The Sonoma International Film Festival (SIFF) is an American film festival that began in 1997. It takes place each April in the Sonoma Valley of California and is hosted by the Sonoma International Film Society. Film categories include world cinema, feature-length narratives, documentaries, shorts and a student film program.