ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 9-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ Մար Գրգես և Ալեքսանդրիայի Սուրբ Մարկոս եկեղեցիներում տեղի ունեցած ահաբեկչական պայթյունների կապակցությամբ, որոնք տասնյակ անմեղ մարդկանց կյանք են խլել։
«Հայաստանը խստորեն դատապարտում է այդ անմարդկային արարքները և իր զորկացությունը վերահաստատում բարեկամ Եգիպտոսին՝ ահաբեկչության դեմ նրա մղած պայքարում։
Եգիպտոսի համար այս դժվարին պահին իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով ուժ և ոգու տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում։

President Sargsyan extends condolences to President of Egypt on terror attacks
YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a letter of condolences to the President of the Arab Republic of Egypt Abdel Fattah el-Sisi on the terrorist bombings in St. George’s Church and St. Mark’s Cathedral in Alexandria, which claimed the lives of dozens of innocent people, the President’s Office told ARMENPRESS.
“The Republic of Armenia strongly condemns these inhuman acts and reaffirms its solidarity to fight against international terrorism.
At this difficult time for Egypt I express my deepest condolences to you, to the friendly people of Egypt and to families of the victims, wishing them fortitude and a speedy recovery to the injured,”- the letter reads.