Բրիտանիայում պայթանյութի արտադրամաս են հայտնաբերել մահապարտի տանը. ABC News
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի իշխանությունները պայթուցիկ սարքերի պատրաստման յուրատեսակ արհեստանոց են հայտնաբերել մանչեսթրցի ենթադրյալ մահապարտ-ահաբեկիչ Սալման Աբեդիի տանը, ինչի մասին հայտնել Է Միացյալ Նահանգների ABC News հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով սեփական աղբյուրներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես նշել Է հեռուստաալիքը, իշխանությունները ենթադրյալ ահաբեկչի տանը հայտնաբերել են այնպիսի ծավալների քիմիական նյութեր, որոնք բավական են եւս մի քան պայթուցիկ սարքերի պատրաստման համար: Պաշտոնապես այս տեղեկատվությունը չի հաստատվում:
Ավելի վաղ Մանչեսթրի ոստիկանության ղեկավար Իան Հոփքինսը հայտարարել Է, որ «Մանչեսթր-Արենա» համերգային համալիրում ահաբեկչական գործողությունն «անտարակույս, կազմակերպվել Է հանցավոր ցանցի կողմից»: Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ այժմ իշխանություններն ուժեղացրել են խմբավորման որոնումները, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Authorities told ABC News that they found a kind of bomb-making workshop in Salman Abedi’s home – the suicide bomber who carried out the Manchester Arena bombing - and he had apparently stockpiled enough chemicals to make additional bombs, ABC reported.
The hunt is intensifying for what British authorities suspect is a possible “network” behind the deadly suicide blast outside an Ariana Grande concert at Manchester Arena on Monday, officials say.
The search stretched from the U.K. to Libya, where officials made multiple arrests in a country seen by American officials as a burgeoning new base of operations for ISIS, which has claimed Salman Abedi was a "soldier of the Caliphate."
Counterterrorism officials fear whoever built the bomb that killed 22 people and injured more than 50 others may have built other improvised-explosive devices which could be used in further attacks.