Գագիկ Մինասյանը դրական է գնահատում Կարեն Կարապետյանի ղեկավարած կառավարության աշխատանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը դրական է գնահատում Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարության աշխատանքը և գտնում է, որ առնվազն 1-2 տարի ժամանակ է անհրաժեշտ, որպեսզի հասարակությունն զգա դրական փոփոխությունների արդյունքները: Այս մասին Գագիկ Մինասյանն ասաց մայիսի 25-ին լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում:
«Առկա խնդիրները լուծելու համար ոչ միայն հետևողականություն է անհրաժեշտ, այլ նաև ժամանակ, որպեսզի հասարակությունն զգա փոփոխությունները: Հարկավոր է տևական հետևողականությամբ աշխատանք կատարել, իսկ   որպեսզի հասարակության այս կամ այն շերտի համար այդ աշխատանքի արդյունքը տեսանելի լինի, կարծում եմ, առնվազն 1-2 տարի ժամանակ է անհրաժեշտ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ասաց Մինասյանը:
Նրա խոսքով` Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարությունն այս ընթացքում հետևողական աշխատանք է տարել առկա խնդիրներին լուծում տալու ուղղությամբ, սակայն ժամանակը քիչ էր, որպեսզի քաղաքացիներն զգային դրական փոփոխությունները:
Գագիկ Մինասյանը նաև ընդգծեց, որ կառավարության նոր կազմի ձևավորման վերաբերյալ հարցերը դեռ քննարկումների փուլում են:

MP Gagik Minasyan positively assesses work of Government led by PM
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Gagik Minasyan - RPA faction PM, Chairman of the Parliamentary Standing Committee on Financial-Loan and Budgetary Affairs, positively assesses the work of the Government led by Prime Minister Karen Karapetyan and states that at least 1-2 years are necessary for the public to feel the results of positive changes, reports Armenpress.
“To solve the existing problems, not only consistency, but also time is needed so that the public will realize the changes. It is necessary to consistently work, and in order to make the results of that work visible for the public, I think, at least 1-2 years are needed for that”, Minasyan told reporters on May 25.
According to him, during this period the Government led by PM carried out consistent works on solving the existing issues, however, time was short for the citizens to realize the positive changes.