Քըրք Քըրքորյանի մասին «Խաղացողը» կենսագրական գիրքն արդեն վաճառքում է
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգներում հունվարի 24-ից վաճառքի է դուրս եկել հայ բարերար Քըրք Քըրքորյանին նվիրված «Խաղացողը» կենսագրական գիրքը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, գրքի հեղինակն է Ուիլիամ Ս. Ռեմփելն է:
Հեղինակն ամերիկյան New York Times-ին պատմել է գիրքը գրելու մանրամասները: Խոսելով Քըրքորյանի մասին իր ամենամեծ բացահայտումների մասին՝ նա ընդգծել է, որ ապշած էր, երբ իմացել է, որ իր հերոսը Երկրորդ աշխարհամարտի տարիներին մասնակցել է որպես օդաչու: «Այդ օդաչուներից շատերը հետ չէին վերադառնում, և նա ռիսկի էր ենթարկում ամեն ինչ: Բացի այդ, նա ունեցել է բռնցքամարտիկի կարիերա: Մերօրյա մագնատներից քանիսի՞ն կարող եք պատկերացնել ռինգում»,- նշել է հեղինակը:
Փորձելով հակիրճ նկարագրել, թե ինչու է պետք ընթերցել իր գիրքը՝ Ուիլիամ Ս. Ռեմփելն ասել է. «Սա բոլորի համար ոգեշնչող ամերիկյան պատմություններից է մի աղքատ ներգաղթյալի որդու մասին, ով ջանասիրաբար աշխատելու և ջանքեր գործադրելու շնորհիվ կարողացավ հարստանալ: Ներգաղթյալների դեմ հնչեցվող հռետորաբանությունների այս ժամանակաշրջանում սա հիշեցնում է, թե որքան կարևոր են նրանք այս երկրի բոլոր բնագավառների համար»:

“The Gambler” – Book about life of Kirk Kerkorian published
YEREVAN, JANUARY 25, ARMENPRESS. “The Gambler” – a book about the life of Armenian philanthropist Kirk Kerkorian has been released in the US since January 24.
The author of the book is William C. Rempel.
Rempel told New York Times that his greatest discovery about Kerkorian was that the business magnate participated in WWII as a pilot.
“Many of those pilots weren’t returning, and he was risking everything. He also had a boxing career. How many of our present moguls and tycoons could you picture in the ring?”, he said.
Speaking about why people should read the book, he said: “This is one of those inspirational all-American tales of a poor immigrant’s son going from rags to riches with good old-fashioned hard work and sheer daring. In this era of anti-immigrant rhetoric, it’s a reminder of how important immigrants have been to all aspects of this country.”