Զբոսաշրջության կոմիտեն նոր նախագահ կունենա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեն նոր ղեկավար կունենա: Հռիփսիմե Գրիգորյանը, ով ՀՀ վարչապետի 2018թ. հունիսի 11-ի որոշմամբ նշանակվել էր կոմիտեի նախագահ, ներկայացված կլինի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովում՝որպես «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր:
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Օհանյանն «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց, որ զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահն նշանակվում է նախարարի առաջարկով՝ վարչապետի որոշմամբ: «Այս պահին դեռ թեկնածություններ չեն քննարկվում, քանի որ կառավարության կառուցվածքը և կազմը ձևավորված չեն»,-ասաց նա:
Հռիփսիմե Գրիգորյանը 2016-ից ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի դոնորների հետ կապերի համակարգողն էր, մարքեթինգի խթանման վարչության խորհրդական։ Կոմիտեի նախագահի պաշտոնում նա փոխարինում էր Զարմինե Զեյթունցյանին։

В Госкомитете по туризму будет назначен новый председатель
В Госкомитете по туризму Министерства экономического развития и инвестиций Армении будет назначен новый председатель. Рипсимэ Геворгян, которая была назначена на эту должность 22-го июня 2018 года, получит мандат депутата НС Армении от блока «Мой шаг». Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-секретарь Министерства экономического развития и инвестиций Армении Анна Оганян.   По ее словам, новый председатель Госкомитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций Армении избирается по представлению министра и решением премьер-министра.
«Пока на данный момент кандидатура не названа, поскольку кабинет министров пока не сформирован»,- сказала пресс-секретарь Министерства экономического развития и инвестиций Армении Анна Оганян.
Рипсимэ Геворгян с 2016-года являлась координатором по связям с донорами Госкомитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций Армении, затем она сменила на посту председателя Госкомитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций Армении Зарминэ Зейтунцян.