Զբոսաշրջության կոմիտեն նոր նախագահ կունենա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեն նոր ղեկավար կունենա: Հռիփսիմե Գրիգորյանը, ով ՀՀ վարչապետի 2018թ. հունիսի 11-ի որոշմամբ նշանակվել էր կոմիտեի նախագահ, ներկայացված կլինի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովում՝որպես «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր:
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Օհանյանն «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց, որ զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահն նշանակվում է նախարարի առաջարկով՝ վարչապետի որոշմամբ: «Այս պահին դեռ թեկնածություններ չեն քննարկվում, քանի որ կառավարության կառուցվածքը և կազմը ձևավորված չեն»,-ասաց նա:
Հռիփսիմե Գրիգորյանը 2016-ից ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի դոնորների հետ կապերի համակարգողն էր, մարքեթինգի խթանման վարչության խորհրդական։ Կոմիտեի նախագահի պաշտոնում նա փոխարինում էր Զարմինե Զեյթունցյանին։

Tourism Committee to have new chair
YEREVAN, JANUARY 9, ARMENPRESS. The Tourism Committee of the ministry of economic development and investments will have a new chair.
Hripsime Grigoryan, who has been appointed as chair of the Committee by the prime minister’s June 11, 2018 decision, will be represented in the new Parliament of Armenia as an MP from My Step alliance.
Anna Ohanyan, spokesperson of the ministry of economic development and investments, told Armenpress that the new chair of the Tourism Committee is elected by the minister’s proposal based on the PM’s decision. “No candidacies are being discussed at the moment because the Cabinet is not formed yet”, she said.