Հայաստանն ու Իրանը պատրաստվում են միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պատվիրակությունը Իրանում է`  մասնակցելու Իրան-Հայաստան միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի նիստին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, 2019 թվականի հունիսի 30-ից հուլիսի 3-ը Իրանի Իսլամական Հանրապետություն (Թեհրան) պատվիրակությանը գործուղելու մասին ՀՀ վարչապետի որոշումը տեղակայված է էլեկտրոնային կառավարման e-gov.am կայքում:
Պատվիրակությունը գլխավորում է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Պատվիրակության կազմում են Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը, Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը, ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը և այլք:

Armenian delegation is in Iran to participate in session of intergovernmental commission
YEREVAN, JULY 1, ARMENPRESS. The Armenian delegation is in Iran to participate in the session of Iran-Armenia intergovernmental commission. ARMENPRESS reports the decision of the Prime Minister of Armenia to send a delegation to Iran (Tehran) from June 30 to July 3 is posted in e-gov.am website.
The delegation is led by Deputy PM Mher Grigoryan. Minister of Environment Erik Grigoryan, Minister of Emergency Situations Feliks Tsolakyan, NSS Director Arthur Vanetsyan, Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan and others are included in the delegation.