Հայաստանն ու Իրանը պատրաստվում են միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պատվիրակությունը Իրանում է`  մասնակցելու Իրան-Հայաստան միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի նիստին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, 2019 թվականի հունիսի 30-ից հուլիսի 3-ը Իրանի Իսլամական Հանրապետություն (Թեհրան) պատվիրակությանը գործուղելու մասին ՀՀ վարչապետի որոշումը տեղակայված է էլեկտրոնային կառավարման e-gov.am կայքում:
Պատվիրակությունը գլխավորում է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Պատվիրակության կազմում են Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը, Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը, ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, ԱԳ փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանը և այլք:

Армения и Иран готовятся к заседанию межправкомиссии
Армянская делегация находится в Иране для участия в заседании межправительственной комиссии Иран-Армения. Как сообщает Арменпресс, решение премьер-министра о командировании делегации в Исламскую Республику Иран 30 июня - 3 июля 2019 года размещено на сайте e-gov.am.
Делегацию возглавит вице-премьер Армении Мгер Григорян. В состав делегации входят министр окружающей среды Эрик Григорян, министр по чрезвычайным ситуациям Феликс Цолакян, директор СНБ Артур Ванецян, заместитель министра иностранных дел Шаварш Кочарян и другие.