Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիայի երկրների խորհրդարանների խոսնակների 4-րդ համաժողովի շրջանակում Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, Գեորգի Ծերեթելին բարձր է գնահատել Ազգային ժողովի պատվիրակության ակտիվ մասնակցությունը ԵԱՀԿ ԽՎ աշխատանքներին:
ՀՀ ԱԺ նախագահը զրուցակցին առաջարկել է քննարկել Հայաստանում ԵԱՀԿ ԽՎ տարաբնույթ միջոցառումներ անցկացնելու հնարավորությունը, որոնք ուղղված կլինեն խորհրդարանի կարողությունների եւ խորհրդարանական վերահսկողության մեխանիզմների ամրապնդմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, օրինաստեղծ գործունեությանը, քաղաքացիական հասարակության մասնակցության ապահովման արդյունավետ մեխանիզմների ներդրմանը:
Վերահաստատելով Գեորգի Ծերեթելիի՝ Երեւան այցելելու իր հրավերը` Արարատ Միրզոյանը հույս է հայտնել, որ այն հիանալի առիթ կծառայի քննարկելու ոչ միայն երկկողմ, այլեւ տարածաշրջանային կարեւորության հարցեր:

Спикер НС Армении встретился с председателем ПА ОБСЕ
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян в рамках 4-го форума спикеров парламентов стран Евразии встретился с председателем ПА ОБСЕ Георгием Церетели.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Армении, Г.Церетели высоко оценил активное участие делегации НС Армении в работе ПА ОБСЕ.
Председатель НС предложил собеседнику обсудить возможности проведения в Армении различных мероприятий ПА ОБСЕ, направленных на укрепление потенциала парламента и механизмов парламентского контроля, борьбы с коррупцией, законотворческой деятельности, внедрение эффективных механизмов обеспечения участия гражданского общества.
Подтвердив свое приглашение Георгию Церетели посетить Ереван, А.Мирзоян выразил надежду, что визит явится отличным поводом для обсуждения не только двусторонних, но и важнейших региональных вопросов.