Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիայի երկրների խորհրդարանների խոսնակների 4-րդ համաժողովի շրջանակում Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, Գեորգի Ծերեթելին բարձր է գնահատել Ազգային ժողովի պատվիրակության ակտիվ մասնակցությունը ԵԱՀԿ ԽՎ աշխատանքներին:
ՀՀ ԱԺ նախագահը զրուցակցին առաջարկել է քննարկել Հայաստանում ԵԱՀԿ ԽՎ տարաբնույթ միջոցառումներ անցկացնելու հնարավորությունը, որոնք ուղղված կլինեն խորհրդարանի կարողությունների եւ խորհրդարանական վերահսկողության մեխանիզմների ամրապնդմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, օրինաստեղծ գործունեությանը, քաղաքացիական հասարակության մասնակցության ապահովման արդյունավետ մեխանիզմների ներդրմանը:
Վերահաստատելով Գեորգի Ծերեթելիի՝ Երեւան այցելելու իր հրավերը` Արարատ Միրզոյանը հույս է հայտնել, որ այն հիանալի առիթ կծառայի քննարկելու ոչ միայն երկկողմ, այլեւ տարածաշրջանային կարեւորության հարցեր:

Armenian Speaker of Parliament meets with OSCE PA President in Kazakhstan
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. Within the framework of the Fourth Meeting of Speakers of the Eurasian Countries' Parliaments (MSEAP) the Speaker of the Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan met with President of the OSCE Parliamentary Assembly (PA) George Tsereteli in Nur-Sultan, Kazakhstan, the Armenian Parliament told Armenpress.
George Tsereteli highly assessed the active participation of the delegation of the Armenian Parliament in the works of the OSCE PA.
The Armenian Speaker proposed his interlocutor to discuss the opportunity of holding the OSCE PA various events, which would be directed to the strengthening of the parliament capabilities and the parliamentary oversight mechanisms, the fight against corruption, the law-making activity and the investment of effective mechanisms for providing participation of the civil society.
Reaffirming his invitation of George Tsereteli to visit Yerevan, Ararat Mirzoyan has expressed hope that it will serve as a wonderful occasion to discuss issues not only of bilateral, but also of regional importance.