ერევნის დრო: 11:07,   12 ივნისი 2024
კანადის საგარეო საქმეთა მინისტრმა მელანი ჯოლიმ ჯერმუკის რაიონში მდებარე სომხური სამხედრო პოზიციები მოინახულა და ამ რაიონში აზერბაიჯანის საზღვარზე არსებულ ვითარებას გაეცნო.
როგორც „არმენპრესის“ კორესპონდენტი იტყობინება, სომხეთის შეიარაღებული ძალების მე-5 არმიის კორპუსის სარდალმა სასუნ ბადასიანმა კანადის საგარეო საქმეთა მინისტრს ოპერატიული მდგომარეობა წარუდგინა და ამ რაიონში აზერბაიჯანის მიერ სომხეთის სუვერენული ტერიტორიების ოკუპაციის შესახებ მონაცემები გადასცა.
სასუნ ბადასიანმა დააზუსტა, რომ აზერბაიჯანი ამ რაიონში შეიჭრა და 7600 ჰექტარი სუვერენული ტერიტორია დაიკავა.

YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS. Canadian Foreign Minister Mélanie Joly has visited an Armenian military position outside Jermuk to become acquainted with the situation on the border with Azerbaijan.
Commander of the 5th Army Corps of the Armed Forces of Armenia Colonel Sasun Badasyan presented the situation to the Canadian Foreign Minister and briefed her on the Azerbaijani occupation of sovereign Armenian territory in that section.
Badasyan said that Azerbaijan invaded and captured 7600 hectares of territory in that section of Vayots Dzor province in 2022.