ერევნის დრო: 11:07,   3 ივნისი 2024
ერევანი, 4 იანვარი, არმენპრესი. 2023 წელს სომხეთმა უფრო მეტი წვლილი შეიტანა ევრაზიის ეკონომიკური კავშირის საერთო საბაჟო ბიუჯეტში, ვიდრე მიიღო.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ სომხეთის სახელმწიფო შემოსავლების კომიტეტის თავმჯდომარემ, რუსტამ ბადასიანმა მთავრობის სხდომის დასრულების შემდეგ ჟურნალისტებთან ბრიფინგზე განაცხადა.
„ჩვენ ისევ საერთო ქვაბში გავგზავნეთ გაცილებით მეტი საბაჟო, ვიდრე მივიღეთ. ჩვენ მივიღეთ დაახლოებით 73 მილიარდი დრამი და გავგზავნეთ დაახლოებით 140 მილიარდი დრამი“,- განაცხადა ბადასიანმა.
ბადასიანმა აღნიშნა, რომ 2022 წლამდე სომხეთი იღებდა იმაზე მეტს, ვიდრე იგზავნებოდა ეეკ-ს გენერალურ საბაჟო ბიუჯეტში.

Армения в 2023 году отдала в общий бюджет ЕАЭС больше, чем получила
ЕРЕВАН, 4 ЯНВАРЯ, АРМЕНПРЕСС. Армения в 2023 году отдала в общий таможенный бюджет Евразийского экономического союза (ЕАЭС) больше, чем получила.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на брифинге с журналистами после заседания правительства сказал председатель Комитета госдоходов Рустам Бадасян.
«Мы снова отправили в общий котел гораздо больше таможенной пошлины, чем получили. Мы получили около 73 миллиардов драмов, отправили около 140 миллиардов драмов", - сказал Бадасян.
Бадасян отметил, что до 2022 года Армения получила больше, чем направила в общий таможенный бюджет ЕАЭС.