Դաշնային Խորհուրդը հավանություն է տվել ՌԴ նախագահին` զինված ուժեր ուղարկել Լեռնային Ղարաբաղ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դաշնային Խորհուրդը միաձայն համաձայնություն է տվել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին` ռուսական զինված ուժերի զինծառայողներ ուղարկել Լեռնային Ղարաբաղ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Համաձայնություն տալ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին` 2020թ. նոյեմբերի 10-ից ՌԴ զինված ուժերի ստորաբաժանումներ ուղարկել Լեռնային Ղարաբաղ` անհրաժեշտ զինամթերքով, ռազմական և հատուկ տեխնիկայով` Ադրբեջանի նախագահի, Հայաստանի վարչապետի և Ռուսաստանի նախագահի նոյեմբերի 9-ի համատեղ հայտարարությանը համապատասխան»,- ասված է Դաշնային Խորհրդի որոշման մեջ:

Совет Федерации одобрил отправку вооруженных сил России в Нагорный Карабах
Совет Федерации проявил полное согласие с решением президента Российской Федерации направить военнослужащих Вооруженных сил России в Нагорный Карабах. Как передает Арменпресс, об этом сообщает ТАСС.
“Дать согласие решению президента Российской Федерации с 10 ноября 2020 года направить в Нагорный Карабах подразделения Вооруженных сил России с необходимыми боеприпасами, специальной военной техникой в соответствии с совместным заявлением президентов России, Азербайджана и премьер-министра Армении от 9 ноября”, - говорится в решении Совета Федерации.