ՀՀ նախագահ Խաչատուրյանն իրավիճակին տեղում ծանոթանալու համար այցելել է Ջերմուկ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը սեպտեմբերի 15-ին այցելել է Ջերմուկ՝ տեղում ծանոթանալու ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով առաջացած իրավիճակին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, նախագահը հանդիպումներ է ունեցել Վայոց Ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանի, Ջերմուկ համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Վահագն Արսենյանի, պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանի հետ, որոնց գլխավորությամբ կազմավորվել էին քաղաքի պաշտպանության կամավորական ջոկատներ։
«ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը և կորպուսի հրամանատարական կազմի ներկայացուցիչները նախագահ Խաչատուրյանին են ներկայացրել օպերատիվ իրավիճակը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ նախագահը շրջել է քաղաքում և այցելել դիրքեր, հանդիպել է առանձին դիրքում կանգնած զինվորների հետ, ովքեր իրենց հերոսական գործողություններով զգալի վնաս են պատճառել հակառակորդին։ Նախագահը զրուցել է մարտական հերթապահություն իրականացնող մարտիկների հետ։

President Khachaturyan visits Jermuk in aftermath of Azeri attack
YEREVAN, SEPTEMBER 15, ARMENPRESS. President Vahagn Khachaturyan visited the town of Jermuk to get acquainted with the situation after the Azerbaijani aggression.
The President met with Governor of Vayots Dzor Ararat Grigoryan, Acting Mayor of Jermuk Vahagn Arsenyan, MP Trdat Sargsyan – who’ve led the formation of volunteer defense detachments to protect the town.
“The Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Edward Asryan and representatives of the army corps command briefed the president on the situation,” the presidency said.
President Khachaturyan toured the town and visited troops at military positions “who inflicted heavy damages to the adversary with their heroic actions.”