Վրաստանը միշտ պատրաստ է միջնորդ լինել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև.Ղարիբաշվիլի
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանը ցույց է տվել, որ ի վիճակի է արդյունավետ միջնորդ լինել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերություններում և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ է կրկին ներգրավվել գործընթացում։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Սպուտնիկ-Վրաստան»-ը, այս մասին Վրաստանի խորհրդարանում ասել է երկրի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին:
«Երկու տարի առաջ ցույց տվեցինք առաջին կոնկրետ արդյունքները Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև միջնորդության, որին ես անձամբ ներգրավված էի։ Դա, այսպես ասած, տարածաշրջանում օրինակելի միջնորդություններից էր», - ասել Է Ղարիբաշվիլին։
Վարչապետը Վրաստանի պատրաստակամությունն է հայտնել այսուհետ ևս միջնորդի դեր կատարել։
«Ուզում եմ ևս մեկ անգամ հրապարակավ այս ամբիոնից վերահաստատել մեր լիակատար պատրաստակամությունը։ Անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ ենք ևս մեկ անգամ ներգրավվել որպես միջնորդ երկու երկրների, մեր բարեկամների միջև ընթացող բանակցություններում », - հայտարարել Է Ղարիբաշվիլին։

Georgia always ready to be a mediator between Armenia and Azerbaijan – Garibashvili
YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS. Georgia has shown that it is capable of being an effective mediator in the relations between Azerbaijan and Armenia and is ready to re-engage in the process if necessary, ARMENPRESS reports, citing "Sputnik-Georgia", Prime Minister Irakli Garibashvili said in the Parliament of Georgia.
"Two years ago, we showed the first concrete results of the mediation between Azerbaijan and Armenia, in which I was personally involved. It was, so to speak, one of the exemplary mediations in the region," Garibashvili said.
The Prime Minister expressed Georgia's readiness to continue playing the role of a mediator.
"I want to once again publicly reaffirm our full readiness from this podium. If necessary, we are ready to be involved once again as a mediator in the ongoing negotiations between the two countries, our friends," Garibashvili stated.