Կրասնոդարի երկրամասում հրդեհվել է էլեվատորի պահեստային շենքը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կրասնոդարի երկրամասի Նովոպոկրովսկի շրջանի Կուբանսկի ավանում՝ էլեվատորի պահեստային շենքում, 2 հազար քառակուսի մետր տարածքում հրդեհ է բռնկվել: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից:
«Կրասնոդարի երկրամասի Նովոպոկրովսկի շրջանի Կուբանսկի ավանում այրվում է արևածաղկի սերմերի կեղևի պահեստ։ Հրդեհի մակերեսը կազմում է 2 հազար քառակուսի մետր»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Նշվում է, որ հրդեհի մարումը բարդացնում են ուժեղ քամին և չոր եղանակը: Հրշեջ-փրկարարական ստորաբաժանումները վերացնում են կրակը և փորձում կանխել հարակից շենքերի բռնկումը: Հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներգրավված է 78 մարդ և 16 միավոր տեխնիկա:

В Краснодарском крае загорелось складское здание элеватора
Пожар на площади 2 тысячи "квадратов" разгорелся в поселке Кубанском Новопокровского района Краснодарского края в складском здании элеватора, сообщили РИА Новости в пресс-службе МЧС России.
"Горит склад с шелухой от семечек в поселке Кубанском Новопокровского района Краснодарского края. Площадь пожара составляет 2 тысячи квадратных метров", - сказал собеседник агентства.
Уточняется, что тушение пожара осложняют сильный ветер и сухая погода. Пожарно-спасательные подразделения ликвидируют огонь и стараются не допустить возгорание соседних зданий. К тушению привлечены 78 человек и 16 единиц техники.