Ադրբեջանը շարունակում է խախտել հրադադարը. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Հոկտեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 միլեմետրանոց ականանետից (2 արկ) հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

YEREVAN, OCTOBER 6, Armenpress.  On October 5 and in the night of October 6, on Karabakh-Azerbaijani contact line the enemy violated the ceasefire regime for more than 100 times, during which the opponent fired around 2000 shots in the direction of Armenian positions from various type rifle weapons, as well as from 82mm mortars (2 missiles).
As Press Service of NKR Defense Ministry informed “Armenpress”, in the result of the response actions taken by vanguard units of the Defense Army, the enemies’ actions were prevented.